Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit tapasztaltok? Felétek...

Ti mit tapasztaltok? Felétek van munkaerőhiány, vagy nehéz elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Csak Mo.-n élők írjanak. Írjatok meg, hogy hol(megye. város)! Köszi

2018. febr. 3. 21:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%

Utolso hozzaszolo jol latja.


Szekesfehervaron is, tobbnyire csak a droid munkak vannak. Tobb muszakban. Ha megis lenne valami szellemi munka, akkor vagy protekcio vagy alamizsna berert.

2018. febr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
58%

@11

Föl kellene fogni, hogy nem létezik protekció, hátszél vagy ismeretségi alapon történő felvétel. Sőt, kinézet alapján sem szűrnek a munkahelyek. A munkáltatók a tapasztalat és a végzettség figyelembevételével választják ki a leendő dolgozóikat a betöltendő pozíciótól függetlenül, és ennek semmi köze a fentebb említett tényezőkhöz.


...és a fentebb írtak természetesen iróniából születtek. Csak van itt egy olyan réteg, amelyik állandóan azt mantrázza, hogy a külsőségek és a kapcsolatok nem számítanak, ha nem tudsz elhelyezkedni, te vagy a hülye, nem a munkáltató és végképp nem a rendszer. Hihető.


Teljesen hihető.

2018. febr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

BP:


- építőipar: a normális szakikra úgy kell vadászni, de egyre fogynak ők is, mennek ki külföldre (lakást újítok éppen fel, elég komoly a tapasztalat)


- bolti dolgozók: zsúfoltabb időszakban nincs egyszerűen feltöltve az áru, nincs kasszás. Az összes környékbeli nagyobb boltban legalább 3-4 állást hirdetnek folyamatosan a bejárati táblán


- Műszaki területek, IT: elmegy egy mérnök kolléga, hónapokig tart pótolni, majd jön egy pályakezdő, és amint megszerzi a tapasztalatot irány nyugat.

2018. febr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%

"Ha megis lenne valami szellemi munka, akkor vagy protekcio vagy alamizsna berert."



Mi az, hogy nincs szellemi munka? Tanárhiány van az országban, orvos hiány is van. Meg mérnök hiány. Meg nyelveket jól beszélő szakemberekből szinte minden szinten.



Jah, hogy te szellemi munka alatt a kényelmes, irodai, tökvakarós, körömfestős, telefonálgatós melót érted, ahol 11-kor már kávézol?


Hát az alacsony szintű adminisztrátori munkából valóban hiány van. Bocs, ott a számítógép okosabb, mint a nagy szellemi munkás

2018. febr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
68%

többen leírták már a lényeget: van munkaerőhiány, de csak a trágya munkahelyen, az irodai munkákra meg tényleg csak csinos nőket vagy az ismerős Marcsikát veszik fel.


Felénk (Komárom-Eszt. megye) sok bolton kint van, h vennének fel embert, és gyárakba is keresnek.


nos a szomszéd városban van egy kisebb coop, ahol kb. 2 havonta keresnek "mindenes"(kassza, takarítás, árufeltöltés) - a fizetés alacsony, a munkatársak kissé primitívek, aki teheti, hamar lelép onnan. vagy voltam állatmenhelyen próbamunkán, ahol 69et ajánlottak (lol), ritka bunkók és buták a munkatársak, vszínűleg lenyúlják az adományok és a higiénia 0.

természetesen a menhely tulaja fel van háborodva, h senki akar ott dolgozni.


szóval ahol állandóan munkaerőfelvétel van és hangosan rinyálnak, ott biztos,h vmi nagyon nagy gáz van. mert én úgy vettem észre, h ugyan fontos az embereknek a fizetés, de általában a körülmények, a bunkó munkatársak az utolsó csepp.

2018. febr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
31%

# 12/15

sztem azok akik olyanokat írnak, h nem a külsőségek és kapcsolatok számítanak, egyszerűen buták vagy csak nem akarnak tudomást venni a magyar valóságról.


nekem olyan is volt, h állásinterjún a hosszú hajamra tettek megjegyzést (férfi vagyok). ismerősöm meg azért húzott el külföldre, mert folyékony angollal ELTE-s diplomával nm talált munkát. nála az volt probléma, h nem egy harsány, hanem egy zárkózottabb, nyugodt ember, ez ugye gyanús.


ha vki mondjuk 40 éves nő alap- vagy középfokú végzettséggel, a férje simán elintézi neki, h pl. portán álldogáljon egész nap és ne csináljon semmit jó pénzért. ez van, ez egy ilyen ország.

2018. febr. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A protekció szerintem inkább vidéken van jelen. Budapesten annyi embert keresnek a multik, hogy nem fogják tudni ismerősökkel betölteni, tehát itt legtöbb esetben tényleg a szaktudás számit.
2018. febr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Sokan mondjak, hogy orvos hianyszakma. Probald meg magad atkepezni ra 35-40evesen. :)


Nem csak a 18 evesek leteznek.


Ok, mernok, egy programozokbol is hiany van. Sajna nem mindenkinek van meg a kepessege vagy az erdeklodes hianya miatt nem eleg kitarto. Ha nappalin a hallgatok nagy resze kibukik, akkor levelezon meg tobb.


Nem csak ok leteznek.


A tarsadalom egy nagyon kis hanyadat teszik ki. De ezt egy mernok, IT-s nem tudja ep esszel felmerni?


Tisztelet a kivetelnek.

2018. febr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!