Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol dolgozzak eljek? Magy. O...

Hol dolgozzak eljek? Magy. O (Budapest) vagy Ausztria (Becs)?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Vazolom a helyzetet :

29 vagyok es magyar.

Viszont, nemet o-ban szulettem nottem fel. 15 evesen költöztunk Budapestre. Erettseegi utan kimentem Nemetbe egyetemre es most Becsben vagyok, es nemsokara befejezem az egyetemet (vegre).

A csalad nagyresze Budapesten el.

En pedig havonta egy hetet mindig otthon töltök Pesten (hiszen Becs nincs messze es szeretek Pestre jarni.Szeretem a varost es a helyeket ott.)


Publicisztikat tanulok itt. Azaz Film,TV,Ujsagoknal fogok tudni jol elhelyezkedni a szerkesztosegben (ez a cel)

Itt, Becsben mar sok gyakornokin voltam es most is dolgozom az egyetem mellett. az ORF-nel meg mashol is (az olyan mint Magy o-on az M1)


Most lassan eljön a döntes hol lenne jobb dolgom? hol lenne egyszerübb?

Becsben vagy Budapesten van jobb eselyem egy szerkesztosegben elhelyezkedni, penzt keresni?


(Kerem tenyleg olyan emberek valaszoljanak akik azert feltudjak merni a valos helyzetet. Es nem azt hiszik itt kinnt kolbaszbol van a kerites es magy.o.-on minden kaka..., mert nem igy van ;) )

A velemenyek plane ebben a kategoriaban / allasban erdekelnek mivel sajnos nincsen belelatasom magyarorszagon milyen egy szerkesztosegben lenni, a tv-nel dolgozni..


köszönöm a valaszokat



2018. febr. 11. 00:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen Bécset mondom, főleg, ha már dolgozol is az egyetem mellett - használd ki, menj oda az egyetem után.

Magayrországon SZINTE egy kézben van minden - ha ebben a körben nem vagy ismerős/sógor, koma, barát, akkor teljesen mindegy, hogy milyen jó vagy szakmailag, nem igazán fogsz tudni bejutni.

Ja, és nem egy ismerősöm felállt már, mert nem értett egyet bizonyos csatornák kötelező irányelveivel.

Filmes ismerősöm is van - nem mondhatnám, hogy túl jól élnek - neki talán azért megy még valamennyire, mert már nagyon régóta a filmszakmában vannak.

2018. febr. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha pénzt akarsz spórolni akkor Bécs helyett Sopronban albizol, majd onnét kijársz kocsival, vagy vonattal. (Railjet-tel mondjuk pikk pakk ott vagy).


Ha pénz az első akkor én így csinálnám. És ennyi idősen azért már a saját lakás stb összeszedése lenne nálam az első, szóval így döntenék.

Kényelem szempontjából mondjuk biztos, hogy Bécsből kényelmesebb.

2018. febr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jah és ez szerintem pont olyan szakmának tűnik nekem, amivel itthon (pláne kezdőként amikor kikerülsz) sajnos nem lesz túl sok pénzed.
2018. febr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az a RailJet - el pikk-pakk ott vagy , az naponta

kimenetel időben a vasútállomásra +1 óra vasút + közlekedés Bécsben , tehát kb. másfél óra amíg beérsz a munkahelyedre ( kivéve ha a meló Bécs északi felén van , akkor még több ).

Így a 8 és fél óra melóhoz hozzájön három óra utazás , tehát ez nagyjából reggel hattól este hatig tart majd.

Hosszú távon nem lehet csinálni ,mert begolyózol , vagy nem lesz a melón kívül életed.

Szóval ezt mondani könnyű , de a valóságban csak akkor lehet megcsinálni , ha bizonyos feltételek adottak.

2018. febr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

Nem értem, miért írjátok, hogy Magyarországról járjon Bécsbe dolgozni naponta?

Abszolút nem mondta a kérdező, hogy ne tudná fizetni a kinti létet - hiszen írta, hogy már most is dolgozik az egyetem mellett. Azért azt nem hiszem, hogy ha az ORF-nél kap munkát, akkor ne tudna megélni belőle Bécsben. Arról nem beszélve, hogy az nagyon-nagyon lélekölő lenne Bp-ről naponta Bécsbe járni dolgozni.

2018. febr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olvasd már el a hozzászólásomat. Ki mondta, hogy Budapestről járjon naponta Bécsbe? Határszélt javasoltam neki. Onnét egyáltalán nem vészes, ezrek ingáznak.


És ha pénzt akar keresni (gondolom 29 évesen akarna lassan saját lakást / házat) akkor így gyorsabb jóval.


Tudni kéne értelmezni a hozzászólást ha már hozzá szeretnék fűzni valamit más válaszához.

2018. febr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A határszélről ( pl. Sopron ) is megvan a 12 óra leterheltség naponta.
2018. febr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!