Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek bevállhat valaki...

Szerintetek bevállhat valaki külföldön házvezetőnőként, úgy hogy itthon sosem csinált hasonlót?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm a nyáron ki fog utazni egy családhoz (farmra) és házvezetőnőként fog dolgozni. A párommal picit meglepődtünk, mert itthon semmi hasonlót nem csinált, sosem mosott, mosogatott, főzni egyáltalán nem tud( anyukája is ritkán, legtöbbször rendelik a kaját) emellet 3kamasz gyerek lesz a felügyelete alatt, sosem foglalkozott gyerekkel.

Kicsit féltem őt emiatt... Hogy működik ez külföldön, lesz esélye ott helyben felzárkózni?


2018. febr. 21. 09:52
 1/9 anonim válasza:
100%
Ahogy megy úgy jön is haza!Bár,ha talpraesett és első pillanattól kezdve megoldja akkor marad.Legyen szerencséje!Esetleg nem oda megy dolgozni ahová mondja.
2018. febr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. De biztosan oda megy! Csak kívancsi vagyok...és érdekelt,hogy külföldön mennyire veszik ezt komolyan esetleg elnézik-e az esetleges hibákat,vagy tűrik-e hogy végülis náluk tanuld meg az alapvető dolgokat. Gondolkodtam, hogy akkor talán én is jelentkezhetek hasonló állásra, talán annyi előnyöm lehet,hogy foglalkoztam már gyerekekkel és tudok főzni.
2018. febr. 21. 10:11
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Nagyon hamar hazaküldik, ha nem profi házvezetőnő. Főleg egy farmon kell nagyon ügyesnek lenni.
2018. febr. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Takarítás, mosogatás, mosás nem egy nagy dolog. Azért, mert itthon nem csinálja, nem azt jelenti, hogy nem is tudja.

Főzés már más eset, azt tényleg meg kell tanulni, nem jön csak úgy magától. Viszont kérdés, hogy neki ott lesz-e ilyen feladata, kell-e főznie.

Azt nem értem, hogy minek kell 3 kamaszt felügyelni. Nekik már nem kell felügyelő, és olyan foglalkozást sem igényelnek, mint egy kisgyerek.

2018. febr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem,köszi a válaszokat! Igen, kell főznie a családra hétköznap. Annyira felügyelni épp,hogy hülyeséget ne csináljanak illetve a legkisebb még csak 10éves ezt nem pontosítottam. Hátha szerencséje lesz.
2018. febr. 21. 11:11
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A főzés az nagyon necces :)

De nyárig még megtanulhatja.

Ha arra számítanak, hogy tud főzni, és ez elvárás is, és kiderül, hogy kb. teát, virslit tud készíteni, akkor az gáz.

Ha az ő feladata lesz a főzés, akkor ahhoz egy gyakorlott háziasszony kéne. Én nem vállalnám be, pedig főzök, de nem minden nap és nem is egy nagy családnak.

2018. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön, vagy belföldön, ha fizetnek egy munkáért, és az alkalmazott nem látja meg magától, hogy mit kell csinálnia, teszem azt, külön szólni kell neki, hogy súrolja le a tűzhely felett a csempét, törölje ki a mosógép szűrőjét, törölje le a port a fürdő elszívójáról is, stb... na sok ilyen rászólás utàn repül az illető. Márpedig aki életében nem vezetett háztartást, az magától az ilyet nem veszi észre, hiszen eddig anyukája megcsinálta helyette, az ő szeme át fog siklani ezeken a dolgokon.
2018. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Külföldön még nagyobb szívás a főzés!Más alapanyagok,ételek,receptek,szokasok,szájíz!Szinte újra kellett tanulnom főzni!
2018. febr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hausfrauként vagy Tagesmutterként bizony köteles ellátni a gyerekeket, főz-mos-takarít, mindent.


Mennyit kap érte?


Ha a nyelvet tudja, okés, a főzéssel szpni fog de nagyon :D, és ha rosszul csinálja, max. kirakják.

2018. febr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!