Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen hátránya van annak,...

Milyen hátránya van annak, hogy nem szoktam megtartani a fizetéskor kapott bérpapírt?

Figyelt kérdés
Később valahol, valamikor szükség lenne ezekre a papírokra, vagy csak szimpla tájékoztatás céljából adják ki? Gondolok arra, hogy pl. álláskeresési járadék igénylésénél, vagy bárhól máshol szükség van e ezekre?
2018. febr. 25. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Ezekkel tudod igazolni hogy legalis a jovedelmed, peldaul. 5 evig ajanlott megtartani, utana kuka. En pl. nem is kapok papiralaput, csak elektronikusat, de azt jol elrakom, ugyanugy hivatalos az is.
2018. febr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%

Mondok egy példát - sajnos nem egyedi eset:

Megkapod a fizetéspapírt, kidobod. Kilépsz a cégtől, később megtudod (vagy az orvosnál vagy a NAV-tól), hogy nem fizették utánad a TB-t. Ugyanis előfordul, hogy a munkáltató levonja, de nem fizeti be.

Nos, ha nálad vannak a fizetéspapírok és azon szerepel a levonás, akkor Téged nem vonnak felelősségre, nem Neked kell kifizetned a tartozást.

De mondok mást: nemsokára magánszemélyként is jövedelemadó bevallás lesz - ha nem stimmelnek a számok és mondjuk azt mondják, a munkahely rosszul számolt és még tartozol mondjuk 30 ezer ft-al, hogy fogod tudni igazolni, mennyit vontak le Tőled?

Szóval ne dobáld ki azokat a papírokat :-)

2018. febr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen most már gyűjteni fogom, csak ez az első munkahelyem, és úgy voltam vele, hogy darab papír kidobom.
2018. febr. 25. 16:17
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Sehol nincs rá szükséged.

Jópár éve ügyfélkapun keresztül évekre visszamenőleg megnézheted, hogy melyik év melyik hónapjában milyen kifizető milyen jogcímen mennyi bruttó bért, járulékokat és adót számfejtetett neked. Még csak a munkaköröd és a munkaidőd is rajta van.

Ha ez nem egyezik a bérpapíroddal, akkor lobogtathatod a bérpapírod, de másra nem kell.


"később megtudod (vagy az orvosnál vagy a NAV-tól), hogy nem fizették utánad a TB-t. Ugyanis előfordul, hogy a munkáltató levonja, de nem fizeti be.

Nos, ha nálad vannak a fizetéspapírok és azon szerepel a levonás, akkor Téged nem vonnak felelősségre, nem Neked kell kifizetned a tartozást. "

Ha be vagy jelentve mint munkavállaló, teljesen mindegy, hogy a munkáltató befizeti-e a tőled levont járulékokat, adót; nem a te tartozásod, hanem a munkáltatódé; nem neked kell megfizetnek, hanem a munkáltatódnak.


Nyitsz egy ügyfélkaput, lekérdezed az adatokat, összehasonlítod a bérpapíroddal és ha egyeznek kukázhatod a bérpapírt.

Ha nem egyezik, beszélsz a munkáltatóval.

Azért nem az a jellemző, hogy kapsz bérpapírt, de a NAV felé nem jelentenek - konkrétan ilyen esetet még nem hallottam. A munkáltató se hülye, hogy ilyen amatőr (szefós) módszerrel csaljon.

2018. febr. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Semmi!

Én el sem szoktam kérni.

2018. febr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es, azért, mert Te nem hallottál róla, még megtörtént az eset.

És hiába húztatok le, elektronikus nyilvántartás ide vagy oda, amikor a nyugdíjat számítják, mégis a papírokat kérik be, ha nem egyezik.

De nem baj, megszoktam már, hogy itt hülyének néznek.

Pl. "Csak kártya, nem tartok magamnál készpénzt,minek" s amikor leírom, hogy nem árt, ha az embernél van készpénz is, akkor jól lehúznak, aztán amikor leáll a banki rendszer és másfél órát áll az illető a benzinkútnál, mert nem tud fizetni, akkor kiderül, hogy csak nem írtam hülyeséget.

Ugyanez külfölddel: ne váltsál eurót, mindenhol elfogadják a kártyát - aztán ha a heti kirakodós piacon megtetszik valami, akkor csodálkozik, hogy nem tud kártyával vásárolni.

2018. febr. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%
Év elején kapsz egy összegző papírt az előző évről, az adóbevallás miatt. Azt legalább tedd el. A többiek leírták, miért jó megtartani a havi papírokat.
2018. febr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!