Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy a munkáltat...

Kpe kérdése:

Miért van az, hogy a munkáltatóm nem hajlandó számlámra utalni a pénzt?

Figyelt kérdés
Ilyenkor arra hivatkozik,hogy nincs rá ideje,pedig csak egy kattintás elvileg,meg hogy 1000Ft az utalás,azt meg kibírom. Direkt ezért nyitottam számlát,hogy erre kapjam a fizetésem. Melyik az egyszerűbb utalni vagy kp-ban kifizetni valakit? A másik,hogyha feltöltöm a számlámra a fizetésem,ami amúgy is mínuszos a számlavezetési díj miatt,akkor arra rálát az apeh? Nem lenne gond,ha én magam tenném rá? A közüzemi díjakat arról fizetném.

2018. márc. 1. 11:28
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáteszem,hogy a munkáltató Raiffeisen-es, én FHB-s vagyok, a postán nyitottam számlát.Én ragaszkodom ehhez a módszerhez,hogy számlán legyen a pénz,mert mindig annyit veszek le,amennyi kell.
2018. márc. 1. 11:32
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Mert nem annyival vagy bejelentve. Ha utal, kiderulne a nav-nal, hogy mennyit ad.
2018. márc. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

Miért buktassa le magát?

Nézz utána, be vagy-e jelentve?

[link]

2018. márc. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik az egyszerűbb utalni vagy kp-ban kifizetni valakit?"


Ha ott van mogotted a szefben a KP, amitol meg szeretnel szabadulni, akkoro nyilvan az.


"Nem lenne gond,ha én magam tenném rá? "


Tokmindegy, hogy ki teszi ra, az szamit, hogy be vagy-e jelentve rendesen, fizetik-e utanad az adokat-jarulekokat.

2018. márc. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Van cég, ahol utalni egyszerűbb, máshol meg a kp.

Nekem is van boltom, ami kp-ban fizet, azon egyszerű oknál fogva, hogy ő is kb-ban szerzi a bevétele minden forintját, beszerzés is kp-s. Év elején utal a nav tao folyószámlára annyit, hogy év közben onnan átvezeti a járulékokat...

2018. márc. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk a cégnél azért fizetnek kp-ban mert őrült banki költségek vannak, a bevétel pedig kp-ban érkezik. Amúgy ingyen tudsz pénzt befizetni a számládra.
2018. márc. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

"A másik,hogyha feltöltöm a számlámra a fizetésem,ami amúgy is mínuszos a számlavezetési díj miatt,akkor arra rálát az apeh?"


Nem lát rá az "apeh" (ami már 1000 éve NAV) a számlákra. A bank jelenthet feléjük gyanús pénzmozgásokat. A fizetésed befizetése és abból számlák kiegyenlítése nem ez a kategória.

Amúgy valószínűleg nem vagy bejelentve, vagy nem annyira, amennyit kp-ban kapsz, ezért nem utalnak. Nézz utána!

2018. márc. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Be vagyok jelentve. Ezt onnan tudom,mivel van ügyfélkapum,azon keresztül utána néztem. A taj számomat megadva kiadott minden munkahelyet a mostanival együtt. Szóval ha én feltöltöm a számlámra a fizum,nem lesz gond.
2018. márc. 1. 13:09
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk azért fizet készpénzben, mert

a bevétele készpénzes

ha utalni akarna, akkor

először eljön a bevételért

elviszi a bankba (ami más településen van)

befizeti, ami neki pénzbe kerül, mert cég és a befizetésért is fizetnie kell

vagy az alkalmazott viszi el a bankba (ami más településen van, így oda is utazni kell, amiért jogosan várja el a munkáltatótól, hogy megtérítse anyagiakban)

ahol esetleg órákat is vár amíg sorra kerül (saját tapasztalat)

amikor végre sorra kerül, az ügyintéző nem akarja elfogadni a befizetést, mert nem vitt meghatalmazást a cég aláírásra jogosult személyétől (saját tapasztalat)

a cégnek ez a befizetés is pénzbe kerül

Utána utal a dolgozónak (minden hónapban egyedi összeget, mert volt esetleg túlóra, hétvégi munka, beteg szabadság, stb) - tehát nem csak egy kattintás és megy a pénz

az utalásnak szintén díja van

és még mindezek fölött minden egyes tételre (a befizetésre és az utalásra is darabonként) könyvelési díjat számol fel a bank a cégnek.

2018. márc. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Utána utal a dolgozónak (minden hónapban egyedi összeget, mert volt esetleg túlóra, hétvégi munka, beteg szabadság, stb) - tehát nem csak egy kattintás és megy a pénz"


Ez mondjuk bullshit. Bérszámfejteni mindenképp kell. Az átutalás meg valóban egy-két kattintás, szembe állítva azzal, hogy a dolgozót személyesen fogadni kell, és forintra kiszámolva kell neki készpénzt adni.

2018. márc. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!