Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire nehéz Svájcban...

Mennyire nehéz Svájcban elhelyezkedni Magyarországról egy top diplomával?

Figyelt kérdés

Informatikus vagy műszaki mérnök pozíciókba mennyire nehéz bekerülni?


Amennyit én tudok arról az országról, minden téren, így munkaerő terén is magas színvonalat képviselnek, ezért tartok attól, hogy még a legnagyobb hiányszakmákban is megtehetik, hogy csak a legjobb munkaerőt veszik fel, és nekem német nyelvtudás hiányában hátrányom lenne, illetve amiatt is, hogy még nincs túl sok munkatapasztalatom, csak 1 éve dolgozom diploma megszerzése óta.


Vajon milyen esélyek vannak arra, hogy innen megpályázva felvegyenek azon az országon belül bárhova?



2018. márc. 1. 17:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ja, igen, német annyiban kell - bár egy jó fordító is megteszi, hogy minden leveledet németül (franciául-olaszul) kapod meg.


Ezen kívül az idősebb korosztályban van, aki nem beszél angolul - a szomszéd bácsi Hochdetschul sem -, szóval ott adódhatnak problémák.


Párom angollal jött ki IT-s, sok éves tapasztalattal, diplomával, EPAM-on keresztül.

Semmi extra, mindent el tud intézni, csak néha a levelekkel szív (azt fordítom neki én), meg ha a szomszéd mond neki valamit (nagy ritkán, de a züriidütschöt én sem értem).

2018. márc. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Vortrekker:


Te már csak tudod. Valami ismerősödet kihívták, aztán nem ment mégse, aham, hallottam már ilyet... magánéleti okok miatt, persze... Így aztán biztos forrásod van a kinti megélhetésről is, hogy nem ment ki...


Kb 15 közeli ismerősöm dolgozik külföldön (IT szektor), ebből 4 Svájcban. A svájciakkal évente találkozom. Ha bemennek itthon egy Tescoba akkor kilószámra vesznek mindent mert nem hiszik el milyen olcsó. Kint minden drágább, még a legtöbb dologért Olaszországba v Franciaországba járnak át. 4 csillagos étteremben egy vacsora 50-100 ezer HUF között mozog - tudom mert amikor haver barátnője kiment, "ettek egy jót".

Voltam kint náluk pár napra, egy viszonylag szűkös lakásban élnek 4en, az egyik szobának ablaka sincs.

Ja persze, élhetnének mint hal a vízben - mert van ilyen mentalitás is, persze. Ők született spórolósok, és nem hajlandóak havonta fél milliót kajára költeni, még svájci fizuval se. Mert így lehet, hogy ha 4-5 év múlva hazajönnek, vehetnek itt egy lakást.

Hidd el, Svájcba 0 munkatapasztalattal enm olyan könnyű kikerülni .Lehet, hogy az esélytelen túlzás volt - de jobb mint kósza álmokat kergetni...

Egy szóval se írtam h ne menjen, ne próbálja meg, 2-3 év múlva.

Nem véletlenül javasoltam hogy első körben más EU-s országot célozzon be (Hollandia, Németország, Svédország), ott jobbak az esélyek, a megélhetés olcsóbb, élhetőbb országok, az önéletrajzban meg ugyanolyan jól mutat, és nem kell súlyos heteket az életedből ilyen hülyeségekre áldozni mint vízum éstb. Ráadásul ha kint van 2 évet valami EU országban utána egyenes(ebb) az út Svájcba is...

2018. márc. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!