Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor lépnek már túl az...

Mikor lépnek már túl az emberek a "munkáért pénzt" elven?

Figyelt kérdés

Az látom a saját ismeretségi/baráti körömben (20-30-as diplomás korosztály), hogy mindenki szeretne többet keresni, jobban élni, de ettől függetlenül mindannyian csak abban tudnak gondolkodni, hogy a munkájukat, idejüket váltsák pénzre.


Miért becsüli le mindenki ennyire a saját tehetségét, hogy azt hiszi, pénzt csak úgy tud keresni, ha heti öt nap, reggel 8-17-ig dolgozik egy munkahelyen?


Még azok is, akik kicsit agilisebbek, csak abban gondolkodnak, hogy kimennek külföldre, ahol gyakorlatilag ugyanazt kell majd csinálniuk: az idejét és a munkáját kell eladni, csak kicsit több pénzért.


Én ezt nagyon szomorúnak látom.



2018. márc. 6. 15:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
60%
Lényegesen kisebb kockázat egy munkahelyre bejárni, 8-17-ig dolgozni és hó végén felvenni a fizetést, mint az úgynevezett "tehetségre" alapozva vagy bejön valami, vagy nem.
2018. márc. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nem értik az Életminőség lényegét.
2018. márc. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

11: Na látod itt vannak az alapvető problémák, hogy a legtöbb ember így gondolkodik.

És akkor csodálkoznak, hogy ott tartanak, ahol...

2018. márc. 6. 20:49
 14/23 anonim ***** válasza:
Hát nem értem mi a bajod ezzel kérdező. Te talán a tehetségedből élsz meg?
2018. márc. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Azért megnézném a fejed kérdezõ ha én és a kollégàim egy bankszàmla kivonatot küldenénk.

Tovàbb megyek vezetõm most kapott egy zsírúj verdàt.

Bõven szépen élek,minõségi ételek,edzés,premium ruhatàr.


Mit kellene csinàlnunk?


Tudod sok vàllalkozó a nagy anyagi függetlenségben kb. egy kezdõ fejlesztõ bérét talàn megkeresi napi 20 óra melóval,mehet a teszkóba gazdasàgos moslékot venni meg eheti a sok mûanyagot.


Hmmm ezt gondold àt újra mielõtt okoskodsz.


Vàllalkozók legtöbbje örül ha van egy panele meg egy rozoga kocsija.


Piacképes szakma kell amit jól megfizetnek szerezz nevet a szakmàdban ismerjenek.

Amikor könyörögnek hogy dolgozz nekik és fejlesszetek le valamit,igen ekkor érdemes.


Na utàna érdemes vàllalkozni de ilyen 3-4 kilókért soha amikor jàtszva megkeresem a többszörösét.

2018. márc. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Piacképes szakma kell amit jól megfizetnek szerezz nevet a szakmàdban ismerjenek. "


Lehet egy szakma piacképes, ha nem érdekli az illetőt vagy nincs hozzá affinitása vagy akár egyéb képessége.

Úgy nehéz fejlődni.


Kereslet-kínálat határozza meg a piacot. Ha most hirtelen (tudom, nem) sokan programozók lennének akkor feleannyit sem keresnének mert találnának az utcáról mást. Vagy lásd szakmunkások. Eddig éhbért kerestek. Most, hogy az értelmesebb lelépett külföldre így hiány alakult ki belőlük. Most hirtelen már tudnak fizetni? Milyen érdekes. Erre nem lehet alapozni. Ezért kell megtalálnod azt amit ingyen is csinálnál.


Amúgy nagyon jó kérdést írtál ki kedves kérdező.


Azért dolgoznak az emberek más céljaiért, mert az oktatás is eleve így nevel. "szolgákat"


Nevezheted programozónak, mérnöknek, szakmunkásnak, egyéb betanított munkásnak. Ameddig meg van határozva minden nap hogy pontosan időben meg kell jelenned a munkahelyen, pontosan teljesítened kell más céljait, addig én ezt szolgaságnak nevezem.


Tudom nem kötelező másnak dolgozni. A rendszer is úgy van felépítve hogy itt Magyarországon tisztességesen vállalkozóként ne tudj megélni. Tisztelet a kivételnek.


Mivel semmiféle vállalkozói szemléletet nem tanítanak kisiskolás kortól, így marad a bérrabszolgaság.

A minta már adott gyerekkortól kezdve. Szülők, intézmény stb.


Sokaknak fontosabb, hogy keressenek havi nettó 500-at valaki más céljaiért dolgozva, mint mondjuk nettó 150-t úgy, hogy saját maga ura. Ami bármikor több is lehet mint nettó 500.

De mondom, nehéz egy olyan rendszerben vállalkozónak lenni, ahol multinacionális cégekkel kell versenyezned. Magas adóterhek, folyton váltakozó gazdasági környezet, stb.

2018. márc. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Azért dolgoznak az emberek más céljaiért, mert az oktatás is eleve így nevel. "szolgákat" "

Hát nem tudom nálunk a szakmabeliek nem hinném szolgák,mert kényelmesen szépen élünk és azzal foglalkozunk amivel nem sokan.

Mehetek bárhova a világba csak egy gép kell és kódolhatok is,megfizetnek,foggal körömmel lasszóval ragaszkodnak hozzánk.


"Nevezheted programozónak, mérnöknek, szakmunkásnak, egyéb betanított munkásnak. Ameddig meg van határozva minden nap hogy pontosan időben meg kell jelenned a munkahelyen, pontosan teljesítened kell más céljait, addig én ezt szolgaságnak nevezem."

Annyi az elvárás,hogy a meetingre érjek be időben.

Miért vállalkozóként nem időre mész?

Na nehogy már,reggel 5-kor már kelned kell mert dolgozni kell.

És mégis kinek a céljaiért dolgozol?

Szerinted minekünk nincsen célunk,miért képezzük magunkat miért pályázunk a legjobb munkahelyekre?

Szerinted egy fejlesztő nem boldog például vagy egy jó autószerelő?

Szerinted nincsen lehetőségünk továbbfejlődni(most csak a szakmámat említem)?



"Tudom nem kötelező másnak dolgozni. A rendszer is úgy van felépítve hogy itt Magyarországon tisztességesen vállalkozóként ne tudj megélni. Tisztelet a kivételnek."

Itthon nem,majd kint külföldön de előbb mélyebb tudást akarok,hogy ismerjenek.


"Sokaknak fontosabb, hogy keressenek havi nettó 500-at valaki más céljaiért dolgozva, mint mondjuk nettó 150-t úgy, hogy saját maga ura. "

És mit érsz azzal,hogy saját magad ura vagy ha speciel alkalmazottként kényelmesen élek te meg gürizel egy mókuskerékben mert nem tudsz többet kihozni a cégedből.

Közben stresszelj folyamatosan,lakhatsz egy panelban,eheted a sok vacak kaját.

Ez a minőségi szabad élet?

Hát nem tudom maradok bérrabszolga sokkal többért meg sok ismim is,jah igen most kapnak 3-as BMW-t céges kocsinak,kilátástalan a helyzetük és sokat sírnak,most ment egyik kollégám Barcelonába pihenni a másik síelni.

Igen tényleg nagyon rossz alkalmazhottnak lenni.


"Ami bármikor több is lehet mint nettó 500."

Akkor miért nem több az esetek 85%-ban?

Miért azt látom se buli se egy kiruccanás,se egy nyaralás nincsen csak 0-24 óra munka töredék pénzért amit sokan alkalmazottként megkeresnek?


Nem minden fekete fehér.


Pl Egy Kockázat elemző a Morgan Stanleynél 7 számjegyű fizuval nem hinném telesírja a párnáját,hogy ő ,,csak alkalmazott" vagy egy komolyabb jogász egy nagy nevű ügyvédi irodában kb. 1,5M a nettója.

Nem hinném bérrabszolgának érezné magát.

Esetleg nálunk a Sales managernek egy C coupé Mercedese van,köszöni szépen,elégedett ő is.


Vállalkozó ismim albérlet többed magával,ja kocsija nincsen,szürke életet él.


Nem minden esetben éri meg vállalkozni sőt sok esetben nem.

Itt a példa is mutatja.

2018. márc. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Mehetek bárhova a világba csak egy gép kell és kódolhatok is,megfizetnek,foggal körömmel lasszóval ragaszkodnak hozzánk. "


Igen te mehetsz. De ahogy írtam is nem lehet mindenki programozó.


"Szerinted egy fejlesztő nem boldog például vagy egy jó autószerelő?"


Miért ne lehetne boldog. Ha ez a hivatása, akkor biztosan.


"Szerinted nincsen lehetőségünk továbbfejlődni(most csak a szakmámat említem)? "


Az előző válaszomban a fejlődést a szakma iránti érdeklődéssel kötöttem össze.


"És mit érsz azzal,hogy saját magad ura vagy ha speciel alkalmazottként kényelmesen élek te meg gürizel egy mókuskerékben mert nem tudsz többet kihozni a cégedből.

Közben stresszelj folyamatosan,lakhatsz egy panelban,eheted a sok vacak kaját."


Te már elkönyvelted hogy minden vállalkozó panelban él és vacak kaját eszik.


Nem minden fekete fehér. Ahogy írtad, de mégis szembeállítod a programozói életet a vállalkozók minőségtelen életével. Általánosítasz.


"Egy Kockázat elemző a Morgan Stanleynél 7 számjegyű fizuval nem hinném telesírja a párnáját,hogy ő ,,csak alkalmazott" vagy egy komolyabb jogász egy nagy nevű ügyvédi irodában kb. 1,5M a nettója."


Nem lehet mindenki kockázat elemző. Te egyes embereket emelsz ki. Én a társadalmat szemlélve látom, hogy az alkalmazottak nagy része nem azt a minőségi életet éli amit te leírsz.


Az, hogy valaki programozó akar lenni vagy egyéb más szellemi munkakör képviselője, áldásom rá.

De nem csak fekete és fehér a világ. A gépezetekbe vannak takarítok is, ápoló, programozó, vállalkozók, stb.


A minőségi élet nem feltétlenül, az amit leírsz. Akár legyen szó C merciről, nyaralásokról, stb.

A fogyasztói társadalomról szemszögéből igazad lehet.


"Nem minden esetben éri meg vállalkozni sőt sok esetben nem."


Ebben igazad van! Ahogy írtam, számít a gazdasági környezet. Ha ez nem adott, akkor máshol kell próbálkozni.

A vállalkozó élethez is kell egy szemlélet.

Ezt is tanulni kell. Azt is tanulni kell, hogyan lásd meg a lehetőséget a szemétdombban. Nem egy-két év alatt tanulható.

2018. márc. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Igen te mehetsz. De ahogy írtam is nem lehet mindenki programozó."

Igen tudom.


"Te már elkönyvelted hogy minden vállalkozó panelban él és vacak kaját eszik."

Kicsit félreérthetően fogalmaztam.

Nem mindenkire céloztam hanem úgy mondom én a környezetembe ezt láttam leginkább 85%-ban,hogy az alkalmazott mérnök nyilván senior szintén vagy egy vezető prémiumabb vagy prémium életet él.

Nyilván vállalkozóknál is láttam,csak hirtelen akikre gondolok mindnél a vegetálást látom,meg kb. nem keresi meg egy senior mérnök szintjét.

Nem mindenkire célzok.

Csak arra gondolok,hogy sok embernek nem kellene vállalkoznia mert nem látom benne azt amit egy komolyabb cégvezetőben,aki pl simán kicsenget az asszonynak egy G Mercit csak mondtam valamit.

Erre gondoltam,hogy hiányos ezeknek az embereknek a mindsetje.

Mert ezek az emberek teszem azt kiképezné magát valami piacképesre (nem feltétlenül programozó,hanem például nemzetközi jogász,gazdasági elemző,matematikus),akkor elindulhatna a karrierje és repülne aztán AMINT nevet szerzett és ismerik és mellette tanul a vállalkozásról an akkor indítanék csak amikor már akarják a munkámat és könyörögnek.

Van szobafestő haverom ő így tett,kitaposta a saját belét,aztán most vállakozó lett,igen ám de annyi megrendelése van,hogy nem győzi,na neki érdemes volt,szépen is él.


"Nem lehet mindenki kockázat elemző. Te egyes embereket emelsz ki. Én a társadalmat szemlélve látom, hogy az alkalmazottak nagy része nem azt a minőségi életet éli amit te leírsz."

Ez sajnos igaz.


"Ebben igazad van! Ahogy írtam, számít a gazdasági környezet. Ha ez nem adott, akkor máshol kell próbálkozni.

A vállalkozó élethez is kell egy szemlélet.

Ezt is tanulni kell. Azt is tanulni kell, hogyan lásd meg a lehetőséget a szemétdombban. Nem egy-két év alatt tanulható."

Igen ezt a szemléletet akarom én is megszerezni.

Kérdés hogyan,de rajta vagyok.

Teljesen igazad van ebben,nyilván ezért hajtok a munkahelyemen,hogy felfigyeljenek rám,mellette nyomom a németet a szakmai fejlődést és a soft skilleket,mert ha felfigyelnek akkor küldenek konferenciákra ott kapcsolatokat épithetek,beépülök megfigyelem a sikeres embereket,na és utána amint szépen kifejlődtem mindenben utána KÜLFÖLDI vállalkozást felépíteni,de nem puszira csakúgy mert ,,tehetséges" vagyok,pont ezek az emberek fognak 0-24-ben apróért dolgozni.

Hol tanulható amúgy ami 0-ról szépen felépíti?

2018. márc. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Teljesen igazad van ebben,nyilván ezért hajtok a munkahelyemen,hogy felfigyeljenek rám"


Látod, a munkahelyen is teperni kell. Ami vagy összejön vagy nem. Láttam tehetséges embert a cégnél, aki bár szakmailag nagyon rendben volt, fejlődő típus volt, de mivel a fölötte lévők riválist láttak benne így kicsinálták.

Semmire sincs garancia.


Ami a szemléletet illeti, még tanuló fázisban vagyok így nem akarok ajánlani senkit, komoly, személyes tapasztalat nélkül.

2018. márc. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!