Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor lépnek már túl az...

Mikor lépnek már túl az emberek a "munkáért pénzt" elven?

Figyelt kérdés

Az látom a saját ismeretségi/baráti körömben (20-30-as diplomás korosztály), hogy mindenki szeretne többet keresni, jobban élni, de ettől függetlenül mindannyian csak abban tudnak gondolkodni, hogy a munkájukat, idejüket váltsák pénzre.


Miért becsüli le mindenki ennyire a saját tehetségét, hogy azt hiszi, pénzt csak úgy tud keresni, ha heti öt nap, reggel 8-17-ig dolgozik egy munkahelyen?


Még azok is, akik kicsit agilisebbek, csak abban gondolkodnak, hogy kimennek külföldre, ahol gyakorlatilag ugyanazt kell majd csinálniuk: az idejét és a munkáját kell eladni, csak kicsit több pénzért.


Én ezt nagyon szomorúnak látom.



2018. márc. 6. 15:42
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Mikor lépnek már túl az emberek a "munkáért pénzt" elven?


Ha majd nem a túlélésért küzdenek.


Az oktatást már említettem.


Sok embernek eleve nem igénye hogy maga ura legyen. Bőven megfelel nekik az alkalmazotti lét.


Mondjuk, ha valaki nettó 500-at megkeres nyugodt munkával, tiszta, rendezett munkakörülményekkel, akkor miért váltana? Mondjuk nem az ember két szép szeméért adnak nettó 500-at. Kétlem, hogy stresszmentes munkakör lenne ennyi pénzért.

2018. márc. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

,,Az oktatást már említettem."

Igen a magyar oktatást inkább hagyjuk,még egy ELTE is kuka,a tanárok konkrétan nem dolgoztak még a szakmában,és ezek tanítanak.

Ez a baj,hogy én 30 évesen kitennék egy Dr PHD professzor elé egy CV-t konkrétan infarktust kapna,hogy sokkal több a tapasztalatom mint neki valaha lesz az életben már most.

Mennyi sikeres ember kerül ki egyetemről?

2-3kilóért talán elhelyezkednek és megrekednek,ezt látom de aki meg egyetem ÉS letolja a s.ggét dolgozni na azok kaszálnak idővel.


"Sok embernek eleve nem igénye hogy maga ura legyen. Bőven megfelel nekik az alkalmazotti lét."

Igen így van.

Itt két eset van:

- Presztízs szakmája van és nagyon jól keres plusz halad előre,konferenciákra küldik,prémiumokat kap

,előreléphet

- Aki céltudatlan és el van,na ez a rossz.



"Mondjuk, ha valaki nettó 500-at megkeres nyugodt munkával, tiszta, rendezett munkakörülményekkel, akkor miért váltana? Mondjuk nem az ember két szép szeméért adnak nettó 500-at. Kétlem, hogy stresszmentes munkakör lenne ennyi pénzért."


Ez nem is sok pénz ez egy junior utáni medior előtti szintű szoftvermérnök fizetés vagy teszt automatizációs mérnöké,inkább nettó 1M na ez már alakul.

Nem stresszes 500k,egy sima tesztmérnöki munkakör nyilván programozói tudással.

2018. márc. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, te nagyon hülye vagy...


Csak ontod itt magadból a sok bullshitet, nem mondasz semmi értelmeset, és próbálsz qrvára bölcsnek tűnni. Tudod mi vagy te? Egy gépelő lóf@$z.

2018. márc. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!