Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti melyiket választanátok?

Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Adott most két munkalehetőség:


1. Munkaidő: 12 óra (10-22)

Fizetés: 192.000 forint

heti 4 nap, 12 óra (összesen 192 óra)

Holnap mennék ide próba napra. Napvégén ki is fizetik.

Szimpatikus volt minden.

1-2 hétvége szabad kb.


2. Munkaidő: 8 óra (4:30-12:30, 12-20)

Fizetés: 140.000 forint

heti öt nap, 8 óra (összesen 180 óra)

Itt dolgozik egyik barátnőm.

Szimpatikus volt minden.

1 hétvége van, ami nem szabad.

Itt már voltam próba napon, pénteken kezdhetnék élesben.


Mindegyik vendéglátás - felszolgálás. Viszont csak 1-1,5 hónapra kell a meló, mert megyek vissza Angliába.

De nem tudom, hogy melyiket válasszam.. mindegyiknek megvan az előnye/hátránya.

Holnap megyek próbanapra az első helyre, vetélytársam nincs. Szimpatikus a hely is, a személyzet is. Viszont ha esetleg azt mondják, hogy mégsem, vagy esetleg nekem nem tetszik, akkor ott van a 2. hely, mint B terv. Az ottani főnök az én válaszomra vár, hogy kezdek-e pénteken. Holnap este kell válaszolnom, mikor végzek az 1. helyen. Viszont ha az 1. helyen sikeres leszek és felvesznek, akkor se menjek át a 2. helyre?


Ti melyiket választanátok? 1, vagy 2?

Egyszerűen nem tudok dönteni.

Köszönöm.

22N


2018. márc. 7. 14:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
1.
2018. márc. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
5%
Ha itt 200-at megkeresel, és kimész angliába, akkor csalódás fog érni. Nem fogsz jobb életszínvonalon élni.
2018. márc. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

2.-est SEMMIKÉPPEN. Csakis az 1-est.

És az indokom:

hajnali 4:30-as kezdést NEM LEHET MEGFIZETNI. Máég csak nem is akkor kelést, hanem akkor kezdés... pff.

Nem tudom, milyen messze van, de még, ha közel is van, minimum fél 4-es kelés, ráadásulváltott műszakban.

2018. márc. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


#2-es: Már laktam kint Angliában egy évet, havi 500 ezret keresek nettóba, 8 óra munkával, mint pincér. :) A lakás és a kaja összesen 200 font. Bőven fére tudok tenni 400.000-et és de, ezerszer jobb színvonalban élek! (Plusz ott ez a minimál bér.. :)) Csak hazajöttem januárban családi dolgok miatt.


#3-as: Igen, igazad van. Mindkettő hely közel van, biciklivel 10 perc. Viszont ha az első hely mégsem jön össze, kénytelen vagyok a 2. helyen dolgozni egy hónapot.

2018. márc. 7. 14:59
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

"A lakás és a kaja összesen 200 font. "


Hogyne, a gyakorikérdések alternatív univerzuma eljutott addig, hogy Angliában negyed annyiért élsz, mint Budapesten.

Mellesleg ha ilyen jól élsz, és ennyit félre tudsz tenni, akkor valószínű, hogy 1.5 hónap miatt!!!! :D el kell menned valahova dolgozni nettó 140 ezer!!! :D forintért.

2018. márc. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Hát azért elég nagy kamukat nyomsz, BRUTTÓ 1 250 font Angliában a minimálbér, ami BRUTTÓ 430 ezer forint, ami NETTÓ 1123 font, ami 391 ezer forint.


+5x drágább minden

+vásárlóerő-paritáson kell nézni a fizetéseket, semmi értelme átváltogatni

+200 fontért biztos nem találtál lakást

+ha ilyen jól éltél kint, és ilyen sokat félretudtál tenni, miért is kell neked 1,5 hónap itt tartózkodás miatt dolgoznod? Ráadásul 140 ezerért. :D


Egyébként a 200 ezres fizetés 1,037 fontnak felel meg angliában, ha vásárlóerő-paritáson nézzük

[link]

"In United Kingdom, 1,037.96 GBP will allow you to buy the same things you'd buy with 200,000.00 HUF in Hungary."


Nem tudom mikor fogjátok már fel, hogy nem mindenki van oda azért, hogy +10-20-30% fizetés/életszínvonal miatt robotoljon idegen országban, migránsként a családaitól, barátaitól távol valami multikulti közegben. De már nagyon unalmasak vagytok.

2018. márc. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

1600 fontot keresek havonta, nettóba, a szállás és kaja azért 200 font, mert a munkáltató adja: külön lakrész és napi 3x-i kaja. Másra nem költök :) Ez így évente 6 millió forint. Ebből már lement az adó, a szállás + kaja, stb.. :) Londonba pl nyilván 1500 fonttól kezdődik egy albi, de nem ott élek, hanem kis faluban. Szívesen küldök bérpapírt, meg szerződést, ha kell :D k...a jól lehet élni Angliába... :)

De igazából erről nem vitatkozom.


Azért akarok ebben az 1-1,5 hónapban dolgozni, mert nem akarom üresen eltölteni a napjaimat, itthon meg csak a pénz megy közbe. Épp ezért vagyok kint, mert gyűjtök.


Szóval a kérdésre megszületett a válasz, az első hely lesz a nyerő erre a kis időre.

Thank you.

2018. márc. 7. 15:16
 8/16 A kérdező kommentje:
Plusz azért kell most is a pénz, mert az eddig megkeresett pénz le van kötve. Van tartozásom is, bár mindössze 40k és ebből szeretném azt fedezni, meg azért jól érezni még magam magyarba.
2018. márc. 7. 15:18
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

"1600 fontot keresek havonta, nettóba"

"Plusz ott ez a minimál bér"


Az nagyon nem minimálbér, 2000 font körül keresnek pályakezdő programozók.

Jól kifogtad, de tudod mit, elhiszem.

Azt is, hogy itt gyakorin milyen szerencsés minden angliában dolgozó ember, és a munkáltató ad lakást nekik. Pont a legdrágább költség. Egész lakópark armadák lehetnek ott, hogy a magyarokat el tudják helyezni a cégek.

2018. márc. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
"k...a jól lehet élni Angliába... :)" Szóval a jól élés az az, hogy a munkaadódnál csövezel, nem jársz sehova szórakozni és alap dolgokra sem költesz, csak evés-alvás. Hát ha ez jó, akkor aztán nekem jó.
2018. márc. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!