Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti melyiket választanátok?

Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Adott most két munkalehetőség:


1. Munkaidő: 12 óra (10-22)

Fizetés: 192.000 forint

heti 4 nap, 12 óra (összesen 192 óra)

Holnap mennék ide próba napra. Napvégén ki is fizetik.

Szimpatikus volt minden.

1-2 hétvége szabad kb.


2. Munkaidő: 8 óra (4:30-12:30, 12-20)

Fizetés: 140.000 forint

heti öt nap, 8 óra (összesen 180 óra)

Itt dolgozik egyik barátnőm.

Szimpatikus volt minden.

1 hétvége van, ami nem szabad.

Itt már voltam próba napon, pénteken kezdhetnék élesben.


Mindegyik vendéglátás - felszolgálás. Viszont csak 1-1,5 hónapra kell a meló, mert megyek vissza Angliába.

De nem tudom, hogy melyiket válasszam.. mindegyiknek megvan az előnye/hátránya.

Holnap megyek próbanapra az első helyre, vetélytársam nincs. Szimpatikus a hely is, a személyzet is. Viszont ha esetleg azt mondják, hogy mégsem, vagy esetleg nekem nem tetszik, akkor ott van a 2. hely, mint B terv. Az ottani főnök az én válaszomra vár, hogy kezdek-e pénteken. Holnap este kell válaszolnom, mikor végzek az 1. helyen. Viszont ha az 1. helyen sikeres leszek és felvesznek, akkor se menjek át a 2. helyre?


Ti melyiket választanátok? 1, vagy 2?

Egyszerűen nem tudok dönteni.

Köszönöm.

22N


2018. márc. 7. 14:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem minden ismerősöm kapott szobát, melyen 2-en, vagy 3-an osztoznak 6-8-10 ember meg 1 WC-én és 1 db zuhanyzón, a banda fele drogos és piás, az összetűzések mindennaposak, a késelésből 3-4 havonta csak 1 van.


Haverom a hűtőbe nem mert semmit tenni, még a lejárt kutyakonzervet is ellopják és felzabálják. Mikor meglátogattam poénból tettünk a hűtőbe olyant amiről leszedtük a papírját. Mi lett vele? Hát felzabálták :)

2018. márc. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Én külön szobába vagyok, külön fürdővel. Totál megvagyok elégedve a 6-8 órás munkaidővel a havi nettó fél millával. Jobb, mint itthon 18 órázni (mint pesten) 210 ért :(

Ráadásul a fél csapat magyar... :) Alig kell csinálni vmit, nem szakadok meg és még jól is érzem magam.

2018. márc. 7. 18:58
 13/16 anonim ***** válasza:
58%
Ébredj fel az álmodból kérdező 😂😂😂
2018. márc. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Na persze, 6 órában. Tehát 13.3 fontos óradíjat fizetnek migránsoknak fenntartott kulimunkáért, és még egy saját kecót is adnak. Dobjál már egy linket a melóról.

8-10 órában ezek szerint 2000 font felett keresnél. Bruttó £25K - £35K éves fizetése van a diplomás szoftverfejlesztőknek Glasgow-ban, örülök, hogy te egy kis faluban megkeresed ezt edénymosogatással.

A lekötésből még Magyarországon sem nagy tudomány levenni egy kis pénzt. Ha ilyen jól megy, akkor a 1,5 hónapos itt-tartózkodásod miatt ne dolgozzál 180 órát 140 ezerért :)

2018. márc. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Felszolgáló vagyok, alig kell csinálni valamit, kiviszek pár kaját, terítek.

Órabérem: 11,50 font.

Általában nem is egybe megy le a 6-8 óra, hanem külön.

A szállás pedig egy hotel. Ez a staff ház. Mindenkinek nagy szobája, saját fürdője van.

Aki meg nem hiszi el ezeket, vessen magára. :)

Én kifogtam a jót és teljesen megvagyok vele elégedve.

De nem is ez volt amúgy a kérdés.. nyilván vannak szar helyek is. De nekem jó és pont.

Továbbá nem szeretnék ezzel a kérdéssel foglalkozni :)

2018. márc. 7. 20:18
 16/16 A kérdező kommentje:

Ezek a melók egy angol nő által vannak és neki küldenek címeket, ezek pedig direkt olyan címek, amikhez van szállás és kaját is adnak és alapból 1600 fontot keresel :) Fizetni nem kell érte, a hotel/pub fizet neki jutalékot azért, ha vkit odahoz.

Barátnőm három éve Skóciába van általa. Ő a hotelbe lakik szintén saját szobával és fürdővel. Plusz kaja, napi 3xszor.


Nekem Walesben is volt olyan hogy saját lakásrészt adtak ami a hotel mellett volt és még gardrób rész is volt benne :)


Persze, lehet sokatoknak hihetetlen, de higgyétek el, van ilyen. :) Nem albit bérelek 1500 fontért, hanem külön szobát/lakást kapok saját fürdővel és még puccos is. Mindössze 200 font és 3x-i kaja is van.. :)


Plusz ezek direkt olyan meló helyek, ahová bevándorlókat keresnek, hogy ez az 1600 fontos fizetést kapja mindenki, mert nem britek: mosogatás van, felszolgálás, szakács, meg housekeeping.

Ezek közül lehet választani. Szakácson és mosogatón kívül minden voltam, de barátom mosogatott. feladata volt: megfogta a tányérokat, poharakat, betette a mosogató gépbe, megnyomta a gombot, majd ha végzett, akkor a helyére tette. És ezért kap fél millát. Plusz egyáltalán nem beszél angolul. :)


Szóval mi kifogtuk a jót, megéri.

Viszont továbbá nem fogom nézni a válaszokat,

remélem beteltek már ezzel. Bye :)

2018. márc. 7. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!