Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan nyerjek időt kettő...

Hogyan nyerjek időt kettő állásinterjú között?

Figyelt kérdés

Két helyről kaptam állásajánlatot, és igazából mindkettő jó, de mivel ugye választani kell, így inkább a másodikat választanám.


A két interjú között 2 hét különbség van. A második állásinterjúval kapcsolatos munkát szeretném a kettő közül, viszont munka nélkül se szeretnék maradni (új munkahely nélkül). A gond az, hogy előbb vissza kell szólnom az első interjús helyre, hogy elvállalom-e, mielőtt még csak bármiféle interjú is lenne a másodikkal (feltéve, ha akárhova is visszahívnak).


Nem szeretném, ha az történne, hogy lemondom az elsőt, mert inkább a másodikra pályáznék, aztán meg a másodikra nem vesznek fel.


Hogy kerüljem ezt el? Mivel tudok magamnak időt nyerni?



2018. márc. 7. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

A munkakezdés napja számit csak.

Ahova korábban kell menned mikortol kéne konkretan munkába állni?

Addig játszhatod az első helyen is a -nagyon itt akarok dolgozni-stilust

2018. márc. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom a munkába állás időpontjait, csak az interjúkat tudom.
2018. márc. 7. 17:01
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Azt írod, két helyről kaptál ajánlatot, de hát még csak most mész interjúra...

Ha az elsőn megfelelsz, akkor fogadd el, és aztán menj a második helyre is interjúra. Aztán ha oda is felvennének, mondd vissza az elsőt. Nem kell lelkiismereti kérdést csinálni belőle, a munkáltatók ugyanezt csinálják.

2018. márc. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És csak úgy mondjam vissza az elsőt, még mielőtt meglett volna az első munkanapom? Milyen indokkal "szokás" ezt tenni?
2018. márc. 7. 18:47
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Jobb lehetőséget találtam köszönöm.


Amugy ha nem jelensz meg munkakezdésen már azzal is visszamondtad.nem fognak hivogatni elhiheted.

2018. márc. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%
3-as vagyok. Egyszer én is voltam így, megbeszéltük, hogy mikor kezdek, majd közben máshonnan is kaptam ajánlatot. Megírtam nekik, hogy sajnos úgy alakult, hogy nem tudok náluk kezdeni. Visszaírtak, hogy sajnálják, és azóta se hallottam róluk.
2018. márc. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!