Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákként, developertől elkérhe...

Diákként, developertől elkérhetek egy projektért diákáron 2,4M forintot?

Figyelt kérdés

Ingatlan eladáshoz készítek nekik katalógusokat, látványtervekkel együtt- eddig órabérre dolgoztam de ilyen munkát másnak diákáron is a 20x-osát kérném el. Nem vagyok számlaképes, tehát csak feketén lehetne.


Kérdés az hogy még a 2,4M is diákár lenne azért a munkáért amit csinálok nekik határidőre. A mostani megegyezés értelmében szinte csak a munkaidőm van kifizetve, a kész produktumom sokkal többet ér, főleg nekik amivel vevőket találnak a telkekre+ házakra.


Mondjam meg, hogy szívesen dolgozok a továbbiakban is de úgy érzem hogy a munkám alá van értékelve, ezért egy alacsony diáki árban megegyezhetnénk.


Szerintetek mit tegyek? Úgy érzem olcsó munkaerő vagyok nekik akit szinte ingyen határidőre ugráltathatnak.


2018. márc. 13. 00:29
 1/2 A jó édes ***** válasza:

Ha olyat tudsz csinálni, amit csak nagyon kevesen képesek utánozni, akkor nem diák vagy, hanem a szakma mestere - még ha diákként is vagy foglalkoztatva. Nem az a kérdés, hogy jó lenne-e egy ilyen termék, amit össze tudsz dobni, hanem az, hogy a piacon elérhető többi alternatívához képest milyen a te munkád minősége.

A feketézést egyébként rögtön felejtsd is el egy ilyen projekt esetén - ha hasonló összegek felmerülnek, akkor ha jól sejtem egyáltalán nem egy garázscégről van szó, aki ezt megengedheti magának, s valószínűleg téged sem azért vettek fel diáknak, mert zsebbe akarnak fizetni, hanem mert azt le tudják írni adóalap csökkentő tételként. Ahogy a projekt költségeket is mindenképp szerepeltetni akarja egy ilyen cég a költségei között, ez nem folyhat csak úgy ki a könyvelésből, hogy *hopp* eltűnt, 2,4 millió forint... Más különben a módszer működhet, de ha szerződéses lennél, akkor nyilván nem lenne már rád szükségük diákmunkásként, hiszen ugyanazt a melót végzed egyik meg másik munkakörben is. Az adott terület részletes ismerete nélkül nem lehet megmondani, hogy az árajánlatod versenyképes-e: lehet egy ilyen ingatlaninformatikai rendszer értéke 200 ezer meg 200 millió forint is.

2018. márc. 13. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Megbízási szerződéssel dolgozhatsz, nem kell feketén.
2018. márc. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!