Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltató visszaveheti-e a...

Munkáltató visszaveheti-e a kiadott étkezési utalványt ha saját tévedése miatt adta oda? És mi van ha nem adom?

Figyelt kérdés

Felmondtam a munkahelyen de átvettem az esedékes havi 20.000-es étkezési utalványt. Kiderül hogy a cég tévedséből adta oda uis az utalvány elvileg nem jár a próbaidősöknek és a felmondás alatt állóknak.

De már odaadták. Én meg elköltöttem mivel nekem fogalmam se volt erről a szabályról, nekik meg tudni kellett volna (lévén ők hozták a szabályt) de eltrehánykodták.

Azt akarják adjam vissza. Elköltöttem de ha nem költöttem volna se adnám vissza.

Ők adták én nem kértem, adták aláíratták semmi az átadásra őket nem kötelezte de adták.


Most mi lehet ebből? Kb semmi?

Verjék le a HR-esen akinek fújni kéne a céges bérszabályzatot azért van ott ez a dolga, de mégis odaadta.


Szerintetek mi lehet?


2018. márc. 17. 10:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
A munkaszerződésedben vagy más belső szabályzatban szerepel ez? Ha igen, köteles vagy visszafizetni vagy levonják a béredből. Ha nem, akkor így jártak, de a korrekt dolog az lenne, ha kifizetnéd.
2018. márc. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Legvégső soron levonják a béredből.
2018. márc. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk benne van a cafeteria szabályzatban, hogy milyen esetekben nem jár, illetve hogy ha év közben megszűnik a munkaviszony, és többet vettél fel, mint időarányosan járna, akkor a különbözetet az utolsó fizuból levonják. Szinte biztos vagyok benne, hogy ilyen nálatok is van, és erre hivatkozva 20 ezerrel kevesebb fizut fognak utalni.
2018. márc. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Jogosulatlanul felvett munkabérnek minősül és visszakövetelhető.
2018. márc. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg megjött a "kedvenc" munkaügyisünk :-)


És igen, szerintem is jogosulatlan, visszakövetelhetik és a kilépéskor kifizetendő munkabérből levonhatják.

2018. márc. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Lássuk levonják-e. Én vissza nem adom ha levonják akkor vonják csak le, de akkor az utolsó bérpapíron jogcímmel tételesen ott kell lennie a levonásnak.

Kíváncsi vagyok mi lesz a jogcím.


És ugye a kérdés megválaszolatlan hogy a hülye liba HR-es tévedését miért rajtam és miért nem rajta verik le??


Ezt meg tudja valaki mondani?

Ez az utalvány azért került átadásra mert a HR-es aki adta trehányan / tudatlanul végezte a munkáját.

Hibázott. Ő és nem én.


Miért nekem kell ezért a hibáért felelnem? Miért nem neki?

2018. márc. 17. 12:40
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

Mert neked meg szólnod kellett volna, hogy neked az a pénz nem jár. Ha könyvelési hiba miatt véletlenül dupla fizut utalnak, arról is szólnod kell, különben visszakövetelheti a cég, hiszen nem vagy rá jogosult. Majdnem biztos vagyok benne, hogy valahol valamikor aláírtad, hogy a cefeteria szabályzatot elfogadod, tehát tisztában vagy vele, hogy nem szabadott volna átvenned. És igen, rajta lesz a bérlapon, hogy a cefeteria túlfizetést vonják le.

Nem értem, min problémázol, jogosulatlanul kaptál pénzt, amit vissza kell fizetni. Nem lesz neked ettől kevesebb, pont annyit kaptál, amennyi jár.

2018. márc. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen logikával ah te elhagysz egy húszezrest vagy rossz számlára utalod és tudod, hogy kinél van a pénzed, odaadod szívjóságból, hisz az már az övé, a te logikád szerint.
2018. márc. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
Az lesz a jogcím, hogy jogosulatlanul felvett juttatás. Mr. Keresd meg, trollocska.
2018. márc. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%
Ez bűncselekmény is.
2018. márc. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!