Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltató visszaveheti-e a...

Munkáltató visszaveheti-e a kiadott étkezési utalványt ha saját tévedése miatt adta oda? És mi van ha nem adom?

Figyelt kérdés

Felmondtam a munkahelyen de átvettem az esedékes havi 20.000-es étkezési utalványt. Kiderül hogy a cég tévedséből adta oda uis az utalvány elvileg nem jár a próbaidősöknek és a felmondás alatt állóknak.

De már odaadták. Én meg elköltöttem mivel nekem fogalmam se volt erről a szabályról, nekik meg tudni kellett volna (lévén ők hozták a szabályt) de eltrehánykodták.

Azt akarják adjam vissza. Elköltöttem de ha nem költöttem volna se adnám vissza.

Ők adták én nem kértem, adták aláíratták semmi az átadásra őket nem kötelezte de adták.


Most mi lehet ebből? Kb semmi?

Verjék le a HR-esen akinek fújni kéne a céges bérszabályzatot azért van ott ez a dolga, de mégis odaadta.


Szerintetek mi lehet?


2018. márc. 17. 10:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"Mert neked meg szólnod kellett volna, hogy neked az a pénz nem jár. "


Akármit mondhat akárki én ezt vissza nem adom.

Mellesleg nem is adhatom mert ahogy már az elején leírtam már elköltöttem.

De viccet (nem is viccet) félretéve vissza nem adom. Vonják le.

2018. márc. 17. 14:25
 12/18 anonim ***** válasza:

Amennyiben már nem jár számodra bér(magyarul nem tudják miből levonni), akkor 70%, hogy ilyen kis összeg esetén lenyelik a békát.

A 30% az, hogy feljelentenek. Utána meg fizetnéd a dupláját is csak ne kelljen a bíróságra járni és a vége is az lesz, hogy visszafizeted kamatostul.

2018. márc. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ahogy már leírtuk, le fogják vonni, nem neked kell bekopogni a hr-re a húszezrest lobogtatva. Páromnak tavaly szűnt meg évközben a munkaviszonya, több cafeteriát vett fel, mint járt volna (szép kártya szállás zseb), mégsem kellett elvinnie a főnökét nyaralni, hanem levonták az utolsó fizujából a különbözetet.
2018. márc. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Hagyjátok, megint csak a munkaügyis...
2018. márc. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

"A 30% az, hogy feljelentenek."


Hahaha. Állok elébe.

2018. márc. 17. 18:41
 16/18 A kérdező kommentje:

"A 30% az, hogy feljelentenek."


Tavaly egy fickót itt nem fizettek ki ő meg felkapta az egyik laptopot meg projektort úgymond fizetségnek.

Fenyegették feljelentéssel rendőrséggel bírósággal. Semmi se lett belőle.

És az nem 20.000 volt hanem 10x 200.000 alsó hangon.

2018. márc. 17. 18:43
 17/18 anonim ***** válasza:
Gyorsan kiderítetted, hogy nem jár, az előző kérdésben még nem tudtad.
2018. márc. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Annyit rugózol rajta, hogy meg sem éri már az a 20 ezer Ft. Szánalmas, hogy mennyire be vagy tojva.
2018. márc. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!