Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Merjek szabadnapot kérni a...

Merjek szabadnapot kérni a harmadik munkahetemen? Napi bejelentéssel vagyok ott, váratlanul jött a munka.

Figyelt kérdés
Most fogom kezdeni a harmadik hetem ennél a cégnél. Mindenféle előzmény, és interjú nélkül vettek fel váratlanul egyik napról a másikra, mert gyorsan kellett ember és az ismerősöm engem ajánlott. Viszont erre a hónapra még maradtak elintéznivaló dolgaim. Orvoshoz van időpontom, ugyanarra a napra vérvételre is, illetve a TB-t is el akartam intézni, bérletet kéne csináltatom. Ez mind munkaidőben lenne. Gondoltam jövőhétre veszek ki szabadnapot és egy nap elintézem mindet de nem tudom illik-e. Munkaidő után, este viszont már nincs ügyfélfogadás sehol. Mondjak le mindent vagy merjek kérni egy szabadnapot? Egyébként napi bejelentésen vagyok, nem is tudom hogy arra miként vonatkozik a szabadnap kérés.
2018. márc. 25. 08:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Magam részéről én ritkán értékelek...

Másrészről mint igy tobb embert is foglalkoztató tudom mondani, hogy nem fogják levenni a fejed, mert nincs nagyon előre tervezett beosztás .Azt cserelgethetik keresztbe kasul , csak az napra legyél bejelentve amikor dolgotol is és a jelenléti legyen összhangban a bejelentéssel amit követő hó végéig 1808-on bevallanak. De a napi bejelenteshez meg a 1808-hoz is kellenek az adataid.


Megvezetés nincs ebben, tisztában vannak az alkalmazottak általában ezzek, hogy aznapra vannak csak biztosítva amikor dolgoznak, napi adomentes határ felett pestig szja köteles.


Ha megvezetés lenne, nem lenbe efora túljelentkezés a fő állás helyett évek óta, mióta lasaan már a nyugdíj sem szempont, ha helystte öngondoskodásban havi szinten kétszer-háromszor annyi nettót tud realizálni belőle akár munkanélküliként is az egyéb juttatások mellett ( tanfolyam álláskeresési járadék, gyed, gyes ,nyugdíj, stb.)


Nem olvastam a cikket de meglepődnek ha errol a gyAkorlati oldalról is írna .

2018. márc. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, én nem szedtem le a fejed, csak azt írtam, hogy már válaszoltam a kérdésedre - akkor miért kérdezed még egyszer ugyanazt, hogy most akkor hogy kérj szabadnapot?Azt meg nem is Neked írtam, hogy miért van lehúzva az egyes válasz, hiszen írtam, hogy máskor is lehúzták, nem az érdekel, hogy le van húzva, hanem az, hogy mások szerint mi a rossz ebben?

Előfordulhat, hogy valamit rosszul tudok, mint nemrég ki is derült az egyik hozzászólásom után (akkor ugyanígy rákérdeztem), de ha csak szó nélkül lehúznak és nem veszik a fárdságot, hogy elmondják, mi a rossz benne, attól nem fogok rájönni a tévedésemre.


Norbi, szerintem azért népszerű az efo, mert a semmilyen munkánál lényegesen jobb. Meg gondolom, a közfoglalkoztatásnál is.

2018. márc. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Simán kaptam szabadnapot, nem kellett azt sem elmondanom hogy miért veszem ki. Mondta a főnök hogy a jelenlétimre írjam rá,hogy szabadnap és annyi.

2018. márc. 28. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!