Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem tudok munkát keresni?

Miért nem tudok munkát keresni?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy a jó kategóriába raktam, de nem is tudom, hogy milyen kategória ez a kérdés... Lélekturka... :)


Oké, ez egy kicsit túl általános kérdés, részletek kellenek, tudom, úgyhogy íme, pláne, amit én már tudok magamról, magamtól: egyértelműen ok, hogy külföldön élek, ráadásul egy olyan országban, ahol nem is latin betűkkel írnak, és bár már azelőtt is beszéltem(-írtam-olvastam) a nyelvet, hogy idejöttem volna, ráadásul nyolc-kilenc év alatt naná, hogy csak fejlődtem, mégis azt érzem-látom magamon, hogy elsősorban ez rémít meg, hogy megnyitom a netet, és elárasztanak a krix-kraxok...


Aztán tegyük hozzá azt is oknak, hogy az itteni életem elég nehezen indult: másfél évig kerestem munkát, de azt is látom most már visszanézve, hogy akkor sem tettem meg mindent a munkatalálásért, bár egyértelmű, hogy a rengeteg visszautasítás, vagy nem is válaszolás mind olyan pofon volt, amelyre azóta is kényelmes támaszkodnom, hogy azért is nem próbálkozom többet, mert úgysem válaszolnak, úgysem vesznek fel (a másfél év első fél évében önéletrajzokat küldözgettem neten keresztül álláshirdetésekre, de úgy napi huszat, és kb. heti egy választ kaptam, az is nemleges volt...)


Szóval tisztában vagyok azzal, hogy van elég fal, amely megakadályoz, de egyrészt nem biztos, hogy minden falamról tudom, hogy pontosan mi okozza, és főleg, hogy elég-e a felismerésük a lebontásukhoz. Csak csináld? Nem hiszem, hogy ez mindig elég...


Kinek van esetleg saját tapasztalata, vagy tapasztalata másokról, tutitipp, eszköz? :)



2018. ápr. 12. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
37%
Az egyetlen akadaly sajat magad vagy. Persze konnyebb ide irkalni hulyesegeket, de nem celravezeto. A sajat tapasztalataidra alapozz es fejezd be a hisztit meg a lustalkodast. Vagy ne. Nekem mindegy. Aki keres,az talal.
2018. ápr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kétféle ember van, az egyik kifogásokat keres, a másik megoldásokat. Találd ki melyik vagy ;)
2018. ápr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én se tudok, pedig állítólag magyar ember lennék.

Amit segítséggel sikerült találnom az is közmunka, már a 2. napon gondolkoztam, hogy ott kéne hagyni és most meg is teszem .

2018. ápr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!