Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti váltanátok állást?

Ti váltanátok állást?

Figyelt kérdés

Sziasztok ti otthagynátok a jelenlegi állásotokat (gyári munka, 200000 körül, kafetéria, 3 műszak), egy olyanért amit mindig is akartatok csinálni? Még ha valószínűleg kevesebb pénzt keresnétek vele de minden feltétel adott, hogy elvégezzétek az oktatást és abba dolgozzatok.


Kort, nemet, mostani munkahelyet és amit csinálnátok, írjátok meg légyszi. Köszönöm.


F/27



2018. ápr. 14. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy minden adott, hogy elvégezd az oktatást még nem biztos, hogy utána azonnal álommelót fogsz kapni a kedvenc cégednél. Amit te leírtál az csak egy álom. Én csakis abban az esetben hagynám ott az állásomat, ha biztos a munka és persze feltételezem, hogy előzetesen már elvégeztem a szakot, ami kell hozzá.
2018. ápr. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekem is ezen akadt meg a szemem, hogy előbb oktatást kellene elvégezni

"de minden feltétel adott, hogy elvégezzétek az oktatást és abba dolgozzatok."


Tehát akkor ez úgy tűnik, nem állásváltás, hanem kilépsz, beiratkozol valahová és utána már lenne egy biztos helyed? És mennyi idő lenne a tanulás?

Nem ártana, ha kicsit többet írnál erről a részéről...

2018. ápr. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Így látom én is. Ha az állás már biztos, voltán interjún és mondták hogy mehetsz és a cég állja a képzést akkor jó, még kevesebb pénzért is. Feltéve hogy kijössz belőle. Ha még nincs meg az új állás és a képzés is saját költség akkor előbb a képzés mégpedig estin, hogy közben tudj dolgozni. Ha megtanultad mehet az önéletrajzba (még jobb) és a mostani állás mellet lehet keresni az újat. Szóval biztosra menj.
2018. ápr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, milyen élethelyzetben vagy, mikre van még szükséged.


én pont a fordítottján gondolkozok. második munkahelyem még csak, 2 éve dolgozok itt, és tényleg ez az a munka, amit mindig is szerettem volna csinálni, viszont csak kicsivel fizet többet a minimálbérnél, az időbeosztásom is olyan, hogy szezonban hétfő-szombatig mehetek, szombaton persze többért, de így is max 120-130 nettóig megy fel.


ebből vagyok albérletben meg van egy autóm, mert csak azzal tudok a munkahelyre járni, tehát szükség volt rá.


félrerakni nem tudok, másodállást nehezen találnék ilyen feltételekkel, de közben pedig kompletten keresni egy jobban fizető munkát nem szeretnék, sajnálnám itt hagyni ezt a helyet.


többször gondolkoztam már rajta, hogy lehet előbb egy kellemetlenebb, de jól fizető munkával, akár külföldi gyári munka munkásszállóval néhány évig, és miután megalapoztam az életemet, akkor kicsit lazítva keresni egy jó munkát.


25/F

2018. ápr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy gondoltam, hogy van párkapcsolat és estin ha kell munkahely váltással, ha nem kivitelezhető a jelenlegi munkahellyel.
2018. ápr. 15. 17:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyre ködösebb, hogy mit szeretnél. Ha nincs még meg az állás betöltéséhez szükséges képzettséged, akkor hogyan szeretnél váltani? Azért nem fognak felvenni, mert bejársz mellette egyetemre/képzésre és majd talán 3-5 év múlva megszerzed az álláshoz szükséges papírokat... Amiről te most beszélsz azt nagyjából a duális képzés fedi le.
2018. ápr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Írd már le, légy szíves normálisan, mit szeretnél. amit eddig írtál, abból azt veszem ki, hogy mindenképpen tanulni szeretnél valamit - annyi most már kiderült, hogy estin - és lehet, hogy ez a jelenlegi, jól fizető munkahely elvesztésével jár.

Mondjuk az sem mindegy, mit szeretnél tanulni: pl. egy 500 ezer ember által elvégzett OKJ miatt - amire esetleg piaci igény sincs - biztosan nem mondanám, hogy válts, de egy piacképes tudás megszerzéséért igen.

2018. ápr. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Arról van szó, hogy van egy munkahelyem amit nem szeretek annyira, de aránylag jól fizet. Van párkapcsolatom és sokat beszélgettünk róla, hogy váltani szeretnék. Szeretnék mást csinálni, de ahhoz oktatás is kell, mert nincs végzettségem hozzá. Kevesebbet keresnék, de nem olyan sokkal, viszont élvezném amit csinálok. Perzse ha anyagilag nem érné meg akkor bele sem vágnék....
2018. ápr. 16. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!