Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi munkavállalás esetén...

Külföldi munkavállalás esetén miket kell elintézni itthon? Ha egyáltalán el kell valamit intézni.

Figyelt kérdés

Az ország Svédország (EU tagállam).


Gondolok itt ilyenekre, hogy NAV-nál bejelentés.. vagy egészségbiztosításnál valami..



2018. ápr. 17. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Itthon, előre? Kb. semmit.
2018. ápr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Mikor már kint vagy, és van biztosításod, 15 napon belül be kell jelentened a NAV-nál, és akor nem fogfnak zaklatni, hogy itthon esetleg elkmaradásod lenne. Guglizz rá, postán is be lehet küldeni, meg sztem ügyfélkapun keresztül is.

Amit én még intéztem, felfüggesztettem az itthoni bankszámlámat arra az időre, hogy ne vonják a havi számlavezetési díjat, amíg nem használom.

Kötelező intéznivaló nekem se jut eszembe.

2018. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A külföldön fennálló biztosításod 15 napon belül be kell jelenteni az egészségbiztosító szerv felé. Van rá formanyomtatványuk.


Ha ott bejelented, akkor elméletileg nem kell az adóhatóságnál is, hiszen az adóhatóság is a fenti szervtől kapja az adatokat, ha valaki potyautasként van a rendszerben, tehát Mo-n nincs biztosítási jogviszonya, és fizetnie kellene maga után az egészségügyi szolgáltatási járulékot.


Gond mindig akkor adódott, amikor az egészségbiztosító szerv felé nem jelentették, mert egy idő után a szerv adatszolgáltatása alapján a NAV előírta a járulék-kötelezettséget.

Na olyankor kell már a NAV-nál is bejelenteni, hogy külföldön van biztosításod.

2018. ápr. 18. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt egy kis info:


[link]

2018. ápr. 18. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt a NAV tájékoztató is:

[link]


Itt is azt írja, hogy csak akkor kell bejelenteni a külföldi munkavállalást, ha előtte egyébként más okból kifolyólag már bejelentkeztél az eü. szolg. járulék fizetése alá.


Tehát a NAV-nál nem kell, ha időben, és normálisan bejelented az egészségbiztosítási szervnél.


Ha ezt elmulasztod, vagy elkésve teszed meg, és erről már tud a NAV az EB szervtől, akkor van intéznivalód a NAV-nál is.

2018. ápr. 18. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
.
2018. ápr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!