Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtam, és nem engedi a...

Felmondtam, és nem engedi a munkáltató hogy csak 2 hetet töltsek le a felmondàsi idomre, mit tegyek?!

Figyelt kérdés

Szondàval azonnali hatállyal kirugnanak, de félek hogy ez vhol szerepelni fog, a papirjaim között.

Szerintetek?


2018. ápr. 20. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem munkáltatói felmondás történt, amiben a felmondási idő felére felmenti a munkavállalót, ezért próbáld meg kibírni és ledolgozni a felmondási időd. Jobb mint az azonnali hatályú.
2018. ápr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Neki így is, úgy is ki kell fizetnie a (felteszem) egy hónapos felmondási időded, szóval miért kellene 2 heti munkabéredet ajándékba odaadnia neked?


Szondával kirúgatni magad nagy amatőrség és vissza is fog ütni később.

2018. ápr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De a másik helyem meg sürgősen kellene az ember vagyis én...:/ És ez miatt nem akarom hogy elvesszen ez a lehetőségem...
2018. ápr. 20. 22:22
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Ne akarj olyan helyre menni, ahol nem tudják és/vagy nem veszik tudomásul, mi a törvényi előírás felmondás esetén. Szerinted mire számíthatsz ilyen cégnél???
2018. ápr. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Olyan lehetőség van még, hogy nem töltöd le a felmondási idődet.

Azt viszont tudnod kell, hogy ilyenkor a le nem töltött felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeget jár a munkáltatódnak.


Ha megfizeted, és Ő beéri ennyivel, akkor szerencséd volt, ugyanis ezen felül még kártérítést is követelhet, ha hirtelen távozásoddal bizonyíthatóan kárt okoztál a cégnek.

2018. ápr. 21. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudja az a cég hogy mi a törvényi előírás csak én 2 hetet mondtam nekik mert nagyon kell ott is az ember, de sajnos nem engedte el ez a .....
2018. ápr. 21. 06:42
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tanàcsot :)
2018. ápr. 21. 07:08
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont te vagy a hibás. Nem kell 2 hetet mondani, ha 1 hónap a felmondási időd.
2018. ápr. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

1 hónap a felmondási idő és a munkáltató NEM KÖTELES ELENGEDNI a felmondási idő felét. Ha Te mégis 2 hetet mondtál, akkor Te alaptalanul ígértél meg egy dolgot: miért nem beszélted meg vele előre?


Ha nem töltöd le a felmondási idődet, akkor a havi munkabéred felét követelheti a munkáltató (azaz, ha pl. bruttó 180 ezres fizetésnél, ha jól sejtem, 90 ezret - ha nem jól írom, kérlek javítsatok ki)


Azonnali felmondással kirúgatni magadat megint csak esztelen dolog lenne - nem éri meg.


A legbecsületesebb, legnormálisabb megoldás lenne, ha az új munkahelyeden megmondanád, hogy nem engednek el, csak 2 héttel később.

Hidd el, ha nyílt lapokkal játszol, az mindig tisztább.

2018. ápr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Hallottam újabban hogy legális ha "kivásárolod" magad a cégtől, vagy az új cég teszi ezt. Persze ez nem kis kiadás. 2 hétbe már csak nem pusztul bele a másik cég se, te meg megtanultad, hogy máskor ne ferdítsd a felmondási időd...
2018. ápr. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!