Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudok még pályát módosítani?...

Tudok még pályát módosítani? 33-34 évesen Gyed mellett térnék vissza a munkavilágába.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy "ember tervez Isten végez". De olyan bizonytalan vagyok, eddig minden tervem összedőlt, az elmúlt egy évben rengeteget zokogtam, ezért lennék kíváncsi a tapasztalataitokra vagy a környezetetek tapasztalásaira.

31 éves nő vagyok, 5 éve dolgozom a bérszámfejtésben. Nagyon szerettem, de kb egy éve munkahelyet kellet váltanom azóta a csoportvezetőm ahol tud keresztbe tesz nekem, minden munkát rám tesz, és hiába mondom, és látja is, hogy szakadok össze a súly alatt, de még kapok a nyakamba. Tudom, hogy nem kedvel, ki akar készíteni.

Férjnél vagyok 6 éve, átbeszéltük töviről hegyire a dolgokat és arra jutottunk, hogy ideje a gyerekvállalásnak. Ez a második hónap lesz, hogy próbálkozunk. Ha az éven teherbe esek, jövőre megszületik a gyermekünk, szeretnék még Gyed alatt kb 1,5 éves korában visszamenni dolgozni. De nem akarok tovább a bérszámfejtésben dolgozni.

Arra gondoltam ráfekszek az angolra és megcsinálok egy turisztikai, idegenforgalmi felsőfokú szakképzést. Dolgozhatnék a vendéglátásban.

Vagy számviteli szakképzéssel, talán kapnék munkát a pénzügyön.

Vagy a meglévő tapasztalatomat tovább gördítve talán munkaügyön vagy a HR-en.

Mit gondoltok lehet még esélyem pályát módosítani?

Egy nagyon "kedves" kolléganőm, nyugdíj előtt van egy évvel, minden nap elmondja, hogy már csak ennyi és ennyi napot kell kibírni. De nekem még nagyon sok van nyugdíjig, ha megélem. Valamit ki kell találnom.



2018. ápr. 22. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

felszolgáláshoz, szoli recepcióhoz nem kell felsőfokú szakképzés.

Akkor már inkább számvitel, esetleg tb és bérügyintéző.

2018. ápr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem felszolgálásban és szoli recepcióban gondolkodtam. Azt meghagyom az egyetemistáknak és a 20 éveseknek. Inkább amolyan szállodai munkára gondoltam, van egy elég népszerű üdülő város a közelben, ott vannak jólmenő hotelek, találhatnék ott valami munkát.


Mint írtam bérszámfejtő vagyok, tehát rendelkezem TB bérügyi végzettséggel.

2018. ápr. 22. 14:39
 3/10 A kérdező kommentje:
Vagy felvételizhetnék a jogi egyetemre, elkezdhetnék egy jogi képzést. Lehetnék igazgatási ügyintéző, vagy jogi asszisztens.
2018. ápr. 22. 14:43
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
turisztikai végzettséggel, még diplomával se kapsz nagyon más munkát a recepción kívül, nemhogy foszk-al. Több ismerősöm is most képzi át magát, mert semmit nem érnek vele sajnos.
2018. ápr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Én egyetemen gondoltam a tb és bérügyntézőit. Itt nagy hiány van belőlük, egyetemi végzettséggel a 300-400 ezer simán adják a revizoroknak.
2018. ápr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De pont abból menekülök kedves utolsó.

Köszönöm válaszod, így a turisztika kilőve.

2018. ápr. 22. 14:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1.- ha ilyen stresszes a munkád, akkor igen nagy valószínűséggel nem fog összejönni a babaproject

2.- válts munkahelyet, bérszámfejtőként ez nem hiszem, hogy problémát jelentene - ugyanis Te nem a munkádat nem szereted, hanem a jelenlegi körülményeket.

Nyugodtabb körülmények között a baba is hamarabb fog jönni - az meg, hogy merre indulj tovább, úgyis a gyerek megszületése után fog eldőlni, hogy mit tudsz tanulni mellette. Angolt meg addig is tanulhatsz, akár online is - az mindig jól jön :-)

2018. ápr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

ja, és tanulni sosem késő - sőt, a mai világ már nem olyan, hogy kitanulsz egy valamit és azt csinálhatod 50 évig, aztán kapsz egy 50 éves hűségjutalmat, hanem inkább arról szól, hogy folyamatos tanulásban legyen az ember, mert csak úgy tud lépést tartani a világgal.

lehet, 10 év múlva már nem is lesz bérszámfejtés, csak beviszik az adatokat és máris löki ki a gép, mennyi lesz a fizetés.

Mint ahogy a pénztáros állások kezdenek megszűnögetni... :-(

2018. ápr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mielőtt bármit is elkezdesz tanulni informálódni kellene hogy az adott szakmában hány betöltetlen állás van a környéken. Ha kevés 1-2 akkor nem biztos hogy megéri kitanulni azt a szakmát. Illetve hogy mennyi pénzt ajánlanak azért a pozícióért.
2018. ápr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TappancsMancs ***** válasza:
Az előző válaszolókkal értek egyet. Még nyugaton is vannak pályaváltók még a te korod fölött is. Előny ha hasonló az új mert részben az is gyakorlatnak számít. De teljesen másra váltás is van. Van külön pályaváltós önéletrajz és tanácsadás is.
2018. ápr. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!