Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen erős indokkal tudok...

Milyen erős indokkal tudok felmondani határozott idejű munkaszerződést?

Figyelt kérdés
Eléggé felőröl a három műszakos munkarend idegrendszerileg, viszont ezek a jelek próbaidő után ütköztek ki igazán (alvászavarok,folytonos rossz kedv). Fel szeretnék mondani és keresni valami 8-4-es állást, viszont nem tudom, hogy a 6 hónapos szerződésem felbontásához az hogy nem bírom a váltott műszakot elég erős indok-e.

2018. ápr. 25. 06:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg kihúzni addig. Szerintem nem elég indok.Szinte nincs rá indok. Vagy menj betegszabira mert nem bírod.
2018. ápr. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Máskor ne írj alá határozott idejűt csak ahol közben fel tudsz mondani!
2018. ápr. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Próbáld meg kihúzni valahogy. És közben amikor időd van, keresgélj állások közt.

Vagy adjál fel Te.

( persze 3 szakba ha pont éjjeles után aludnál, és keresnek telon, az gáz, mert az amúgy felborult bioritmusodat még inkább tönkre vágja )


" összeférhetetlenség " talán elég indok, erre az esetre. Ha nagyon muszály.


Könnyű azt mondani : Ne írjunk alá határozott szerződást. Főleg ha a közelbe alig van melo.

Vagyis van, de " droidoknak ".

( a gyakorin találtam ezt a kifejezést, és bizony beleillik )

2018. ápr. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
6 hónapos, de hányadiknál tartasz????
2018. ápr. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég indok, a munkáltató súlyos szerződésszegése lehet alapos indok.
2018. ápr. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%

# 4

Nem engem kérdeztél, de többedik 6 havi szerződés..

2018. ápr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%

# 5


Tévedés, gondolom kevered az azonnali hatályú felmondással.


"Mt. 67. § (2) A határozott idejű munkaviszonyának felmondását a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna."


Ez amúgy tipikusan gumiszabály, ha a munkáltató bíróságra viszi az ügyet, akkor egyáltalán nem biztos a végkimenetel.

2018. ápr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!