Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szívni az egyetemen, vagy...

Szívni az egyetemen, vagy dolgozni?

Figyelt kérdés

Üdv!

Első éves hallgató vagyok, egy elismert, de nehéz szakon.

Nem is megy túl jól, de nagy kínlódással, és rengeteg tanulással elvégezhető lenne.

Gondolkodtam, hogy mit lehetne csinálni, ha nem végzem el az egyetemet. Van egy (teljesen más irányú) szakmám amivel kezdetben dolgozni tudnék, és amint megvan az alaptőkém simán kezdhetnék vállalkozni.

Egy egész jó fizetést lehet ugyan keresni ezzel a diplomával, de ha elkezdenék a szakmámban dolgozni és vállalkozni azzal is bőven lehetne ennyit keresni.


Szóval a kérdésem arra irányul, hogy megéri-e stresszelni és folyamatosan tanulni az egyetemen, hogy "egyszer majd lesz egy jó fizetésem", vagy inkább most elkezdeni dolgozni, és sokkal hamarabb lehet egy jó fizetésem?

Ki mit gondol?



2018. ápr. 29. 20:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az alapján ahogy megfogalmaztad szerintem a legjobb lesz, ha ott hagyod.


Én a helyedben levelezőn elvégeznem és közben dolgoznék a szakmámban, de ez attól is függ mi a milyen szakon vagy és mi a szakmád.

2018. ápr. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Mindenképpen megéri elvégezni, mi van ha nem jön be a vallalkozas? Mi van ha nem lesz olyan jó a szakmad? Diplomával sokkal könnyebb az elet
2018. ápr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért a vállalkozósdi sem úgy működik, hogy most dolgozom picit, hamar összerakok egy tőkét, elindítom a vállalkozást és onnantól kezdve aranyélet. :D Ezzel is ugyanúgy át kell esni a nehezén, mint a tanulás esetében is. Másrészt meg a diploma max 6 év alatt megvan, ha a mesterfokozatot is beleszámolom. Szóval annyira nem leszel sokkal előrébb a munka és a tőke tekintetében, ha abbahagyod az iskolát és inkább most nekiállsz gürizni. Azt pedig, hogy mi éri meg, neked kell tudni. Ami nekem megéri az neked lehet nem, és fordítva. De mindettől függetlenül, ha ennyire vállalkozni akarsz, akkor én inkább befejezném az iskolát és az ott szerzett tudás, végzettség birtokában vágnék bele a vállalkozásba. Ha pedig nem jön össze a vállalkozás, még mindig lehetsz alkalmazott is a végzettségeddel. Amúgy az első év sokaknak döcögősen indul és a kezdeti nehézségek miatt sokan hamar feladják. Ezen érdemesebb átlendülni és felvenni a tempót.
2018. ápr. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
11%

Aha, persze. Diplomával könnyebb az élet :D Épp csak tízszer annyit keresek vállalkozóként, mint amennyit a diplomámmal kerestem. És nem büfészakra jártam...


Azért jó lenne valami pontosabbat tudni. Hova jársz? Pl. orvosit, fogorvosit, mérnökit, informatikai jellegű dolgot érdemes lehet elvégezni, a többit magasról le lehet sz....

2018. ápr. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kedves 4es és szerinted lehet mindenki vállalkozó?
2018. ápr. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Inkàbb az a kérdés,hogy sikeres vàllalkozó lehet-e mindenki?


Egy IT-s diplomàval rendelkezõ senior fejlesztõ azért akaszt rendesen,sõt sõt.

2018. ápr. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mérnöki szakra járok, a szakmám pedig egy kétkezi, fizikai munkavégzésre "jogosít".

Korábban diákként zsebpénz szerzés céljából dolgoztam a szakmámban, meg ugye belecsúsztam a kötelező nyári gyakorlatba, tehát ott is eltöltöttem pár hónapot.


Maga az ötlet, hogy mit hogyan csinálnék már megvan, pár tízezer forintos pontosságra azt is tudom miket kellene az elején megvenni, onnantól kezdve pedig csak marketing, és szorgalom kérdése lenne a dolog. Ha pedig nem jönne be netalántán, alkalmazottként tudnék vele dolgozni, lényegében ugyanazt csinálnám, a kérdés, hogy van-e főnököm vagy a magam ura vagyok.


Valószínűleg megérné a diploma is, ha csak az anyagiakat nézem, de ennyi befektetendő energiával talán előrébb lennék a munkával.

Illetve azért ott van bennem, hogy (kevés kivételtől eltekintve) alkalmazottként nem lehet nagyon sokat keresni. Igazán sok pénzt ahogy én látom, mindig a vállalkozók keresnek. Igen vannak kivételek, a bankelnökök, főorvosok, vezető mérnökök biztosan jól keresnek, de én egy szimpla mérnökként mondjuk azt, hogy átlagosan jól keresnék.


Most gyorsan átgondoltam, 10 embert ismerek a közvetlen környezetemből akinek saját vállalkozása van (többet is, de személyesen csak ezt a 10-et) és egyiknek sincs oka panaszra az anyagiak szempontjából, ami még sokat mondó, hogy a 10 emberből 2-nek van diplomája, abból csak az egyik akinek kapcsolódik a cégéhez, a másik csak hobbiból megcsinálta.

Biztos vagyok benne, hogy ebből a 10 emberből egyik sem cserélne fizetést, egy (vele egykorú) mérnökkel. Valami egészen elképesztő milyen vagyonokat szedtek össze, néhány egyszerűbb ötletből, mert egyikőjük se talált fel akkora dolgokat mint a Facebook vagy bármi zseniális hiánypótló dolog. Egyszerűen jók a szakmájukban és elkezdtek maszekolni, majd csináltak egy céget és az éves bevételük simán van annyi, amennyit egy jobb mérnök (közgazdász, orvos stb) 20 év alatt keres meg.

2018. ápr. 29. 21:53
 8/16 anonim ***** válasza:
63%

Kérdés,hogy az ötleted van olyan jó,mint az ismerõseidnek.


Én pont fordítva làtom a környezetemben.

Van vàllalkozó ismim,sokad magàval lakik egy albiban egy lukban van kb.

Màsik egy panelban nyomorog a csalàdjàval sehova nem fejlõdik,van két tragacsa ami hullik szét.


Vezetõ villamosmérnök volt kollégàm 3-as BMW,több lakàsa van,legkomolyabb cuccai vannak.

Màsik sràc egy S90-sel nyomatja,vezetõ mérnök õ is egy màsik multinàl.


Màsik sràc IT területen komoly beosztàsban van vett egy A7-st mellette Dubaiba jàr.


Tehàt nem fekete fehér ez.


Ismijeid hogyan érték el?

Mit tettek?


Mert az én környezetemben sikeres alkalmazottakat látok leginkább.

2018. ápr. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Akkor hagyd ott az egyetemet és vallakozz, azt vagy bejön vagy takony, az egyik biztos
2018. ápr. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Van nyilván ellenpélda is, én több sikeres vállalkozót látok mint sikeres alkalmazottat.


Az ismerősök amennyire látom és ismerem őket, tisztességes emberek (nem számítottam ide az olyan ismerősöket akiknek régen vagy most komolyabb stiklik lettek volna). Van köztük olyan akinek érettségije sincsen, csak a szakmunkásvizsga. Akinek pedig szakmához kapcsolódó diplomája van, ő a szakma iránti rajongás miatt csinálta meg, a vállalkozásához nem lenne feltétlen szükség rá.

Hogy az én ötletem mennyire lenne sikeres nyilván azt akkor tudja az ember ha belekezd, de ahogy elnézem nekik sem volt forradalmi ötletük, volt megfelelő mennyiségű tőkéjük, és dolgoztak szorgalmasan.

2018. ápr. 29. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!