Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szívni az egyetemen, vagy...

Szívni az egyetemen, vagy dolgozni?

Figyelt kérdés

Üdv!

Első éves hallgató vagyok, egy elismert, de nehéz szakon.

Nem is megy túl jól, de nagy kínlódással, és rengeteg tanulással elvégezhető lenne.

Gondolkodtam, hogy mit lehetne csinálni, ha nem végzem el az egyetemet. Van egy (teljesen más irányú) szakmám amivel kezdetben dolgozni tudnék, és amint megvan az alaptőkém simán kezdhetnék vállalkozni.

Egy egész jó fizetést lehet ugyan keresni ezzel a diplomával, de ha elkezdenék a szakmámban dolgozni és vállalkozni azzal is bőven lehetne ennyit keresni.


Szóval a kérdésem arra irányul, hogy megéri-e stresszelni és folyamatosan tanulni az egyetemen, hogy "egyszer majd lesz egy jó fizetésem", vagy inkább most elkezdeni dolgozni, és sokkal hamarabb lehet egy jó fizetésem?

Ki mit gondol?



2018. ápr. 29. 20:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%
Akkor hagyd az egyetemet, vallalkozz és legyél milliomos, sok sikert! Csak majd becsüld meg az alkalmazottaid;-)
2018. ápr. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Alkalmazottak megbecsülése nélkül szerintem ma már nem is lehet vállalkozni. Akkora hiány van jó szakemberekből, hogy muszáj őket megbecsülni.
2018. ápr. 29. 22:33
 13/16 anonim ***** válasza:
49%

Inkabb kinlódd ki az egyetemet- semmi sincs ingyen ez egy hosszú távú befektetetés az életedben és ha a diplomád meglesz egészen más távlatok nyilnak előtted !

Amugy ma már a takaritáshoz is nyelvvizsgat és érettségit akarnak.Főleg ha piacképes az amit tanulsz )informatika, vegyipar,orvosi pálya stb.

2018. ápr. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Fú, én ebbe nem akarok beszállni, csak a saját sztorim elmondani.

Volt nekem egy hobbim 18 éves korom óta ami csak úgy a semmiből jött. Egyre jobban beleástam magam, egyre többet tanultam, de szülői nyomásra elmentem egyetemre természetesen. A bajom az volt, hogy igazából egyáltalán nem érdekelt, így műszaki menedzser szakra mentem, mert kicsit műszaki is, kicsit gazdasági is, hátha megtetszik valamelyik. 5 félév után a hobbim annyira kinőtte magát, hogy reális(!) alternatívája lett annak, hogy abbahagyjam a sulit és még több időt öljek bele, alakuló ügyfélkörrel, kapcsolatokkal, vagy befejezzem a sulit. Megpróbáltam, átmentem levelezőre, de a kétheti előadásokra sem tudtam bejárni, a beadandók épphogy kész lettek és 3 tárgyból is megvágtak végül, úgyhogy én kiszálltam. Most 30 vagyok, 2 éve 7 számjegyű összeget keresek a hobbimmal, de előtte is 5 éve már 500 nettó körül kerestem. Lehet, hogy később belebukom, de MOST azt mondom, hogy jól döntöttem. Nem mindig jön be a biztonsági játék, az sem jó, ha magadra erőltetsz valamit amit utálsz, mert 40 éves korodra kiégett enervált ember leszel ami a legtöbb embernek tudom, hogy bullshit kategória, mert a munka egy szükséges rossz. Tudom, nagyon kevesen vannak olyan - hívjuk úgy- szerencsések, hogy szeretik a munkájukat, de van ilyen. Én azt mondanám, hogy addig vállalkozz amíg fiatal vagy, de csak akkor, és tényleg csakis akkor, ha úgy érzed, hogy jobb tudsz lenni a konkurenciánál bármiben. Legyen az ár, minőség, gyorsaság, bármi. Nagy összeget ne ölj bele elsőre. Én 80 ezer forintból vettem egy weblap sablont, béreltem 1 évre egy tárhelyet + domaint. Ennél lehetsz merészebb is, de ne sokkal. Egy szó mint száz, ha vannak ambícióid, akkor szerintem addig valósítsd meg amíg fiatal vagy, nincs mögötted egy lakáshitel, autó, gyerek, házasság. Aztán ha nem megy, még mindig visszaülhetsz az iskolapadba. Ne vedd szentírásnak amit mondok, nyilván elfogult vagyok a saját tapasztalataim miatt, de gondoltam hátha hasznos lesz a véleményem. Minden jót az életben!

2018. máj. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

14-es válaszoló! Nagyon jó a történeted, ez is egy példa arra, hogy nem feltétlen kell a diploma a sikerhez, sőt.

További sok sikert neked is!

2018. máj. 11. 13:25
 16/16 anonim ***** válasza:

(14-es vagyok) Köszi! De nagyon-nagyon fontos hangsúlyoznom, hogy nem attól lesz valakiből "valaki", mert otthagyja az egyetemet. Ezt nem győzöm hangsúlyozni mindig amikor valakinek mesélek az életemről. Eddig még senkiből sem azért lett az ami, mert otthagyta az egyetemet. Itt mindig felcserélődik az ok és az okozat. Én is azért hagytam ott a sulit, mert választanom kellett, nem fért bele mindkettő az életembe. Olyan sztoriról ritkábban hallani, hogy valaki otthagyja az egyetemet, mert "akkor is lehetek gazdag és sikeres" és valóban az is lesz a semmiből. Ameddig nincs alternatíva addig tolni kell a sulit, attól kevesebb biztos nem leszel + a kezdeti időkben megtanít nagyon sok mindenre, úgy mint Idő-menedzsment, priorizálás, multi tasking, növeli a teherbírást, stressz kezelés, stb.

Sok sikert neked is!

2018. máj. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!