Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha kedvezményes lakáskölcsönt...

Ha kedvezményes lakáskölcsönt igénylek a munkáltatótól, akkor leesik neki, hogy fizetésemelésre lenne szükségem?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 30. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen. Nem tudom pontosan, mi az a "kedvezményes lakáskölcsön", de gondolom, több tízezer forintról van szó havonta. Ennyi fizuemelést nyilván nem adnak sehol.

Ha az én munkahelyemen lehetne ilyent igényelni, valszeg én is élnék vele, ha olcsóbb, mint a bank, ettől függetlenül jól kijövök a fizetésemből. Persze a fizuemelés mindig jó jön, de a munkáltató nem fog egyből erre asszociálni. Vagy ha igen, jó eséllyel akkor sem fog - emiatt - adni. Nem gondolatolvasó ő, ha fizuemelést szeretnél nyisd ki a szádat, és ne utalgass rá, hogy szeretnél valamit.

2018. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A munkaltatod lexarja, hogy mire van szukseged. :)
2018. ápr. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem esne le hogy mit is akarsz valójában.

Miért nem mész a főnöködhöz oda és kérsz fizetésemelést. Legfeljebb elhajt.

2018. ápr. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Valóban leszarja, de azért a munka legyen rendesen elvégezve ..
2018. ápr. 30. 14:44
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

A munkáltató előre kialkudott bérért foglalkoztatja a munkavállalót. Ha az utóbbi nincs megelégedve a bérével akkor kérhet fizetésemelést (amit megkap vagy sem), vagy kereshet jobban fizető állást, vagy dolgozik változatlanul tovább vagy felmond és munkanélküli lesz.

A munkát elvégzed ahogy szeretnéd vagy tudod. Ha nagyon nincs ember akkor emelnek a fizetéseden, ha meg van ember a helyedre akkor találnak helyetted új embert.


Gondold bele magad a munkáltatód helyzetébe. Neki az a célja, hogy minél kevesebb pénzért minél több minőségi munkát végezzél. Ha rajtad kívül még 10en vannak akkor nem lesz emelés.

2018. ápr. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha nem is lenne kimondott nagy tolongás álláskeresés ügyben, 2-3 jelentkező akkor is lenne. De akkor egy idő után ő is kevesellné az összeget és ő is váltana. Ennek van értelme?
2018. ápr. 30. 15:28
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Vegyünk egy takarítói állást. Minimálbér megfejelve 20 ezer bruttóval. Ha elmegy a takarító akkor jelentkezik helyette 2-3 ugyanazért a pénzért akkr nekem aztán tök mindegy hogy ki takarít. Lényeg az hogy ki legyen takarítva. Tőlem aztán havonta is változhat csak legyen kitakarítva.

Kapitalizmus van. Nem az első munkahelyemről megyek majd nyugdìjba.

2018. ápr. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ha nem is lenne kimondott nagy tolongás álláskeresés ügyben, 2-3 jelentkező akkor is lenne. De akkor egy idő után ő is kevesellné az összeget és ő is váltana. Ennek van értelme?"


Bírom, hogy mikor fizetésemelésről van szó, mindig a munkavállaló érdekeit nézik az emberek.

2018. ápr. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A munkavállaló - értelemszerűen - a saját érdekét nézi. Ettől függetlenül tisztában van a munkáltatói többletkiadásokkal, de bocsássatok meg, ha nem tudom az államot, mint munkáltatómat sajnálni.
2018. ápr. 30. 18:53
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"de bocsássatok meg, ha nem tudom az államot, mint munkáltatómat sajnálni."


Mi vagyunk az állam mindnyájan. Csak vagyunk páran, akik megálltuk a helyünket a piszok kapitalizmus versenyszférájában, hogy kitermeljük a hozzád hasonlók fizetését.

2018. ápr. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!