Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogszerű az, ha a munkáltató...

Jogszerű az, ha a munkáltató nem fizet táppénzt?

Figyelt kérdés
Nem adnak táppénzt mondják a kollégák,még a közeli hozzátartozó is azt mondta,hogy volt egyszer de a közeli rokon munkáltatója kifizetette vele

2018. ápr. 24. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Az.


Gondolom oda mentél , felvett, aztán másnap tp-t jelentettél.

2018. ápr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Természetesen nem jogszerű.

A betegállományban töltött napokra a kereseted 60%-a jár, ill. ha kórházban töltötted, akkor 50%.

Ha nem vagy nagyon megszorulva, hagyd ott azt a céget. Elég szomorú, hogy ilyen cég egyáltalán talál magának embert.

2018. ápr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70% jár betegállományra.....
2018. ápr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

60 % avagy 50 % (kórházi ápolás idejére)...


Természetesen nem jogszerű, és az sem, hogy kifizetteti a dolgozóval az erre az időre járó díjazást.

Az ilyen munkahelyet ott kell hagyni a fenébe, valószínűleg minden más kérdésben is törvénytelenül jár el.

2018. ápr. 25. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen,a bejárásra is azt mondta hogy csak adhato es csak 40 százalékot akar adni,sőt ha esik az eső és nem kell bemenni dolgozni arra napra pénzt sem ad,az sem jogszerű?
2018. ápr. 28. 07:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne jogszerű? Mást ír elő a törvény/jogszabály, tehát ha azt nem tartja be, akkor szabályt sért a károdra.


Mint mondottam, az ilyen munkahelyet ott kell hagyni a fenébe!

2018. ápr. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem a munkáltató fizeti a tappenzt, hanem azh OEP, a munkáltató csak -féléjük fizet tappenzhozzajarulast.
2018. ápr. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt ez most csak részletkérdés...


Egyébként ahol van kifizetőhely, ott a munkáltató számfejti és fizeti a táppénzt, majd elszámol az egészségbiztosítóval.

2018. máj. 1. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem olyan munkahelyem volt h tappenzre nem mehettem helyette szabadsagot vehettunk ki mert a fonok ideges volt hogy ugyan nem fizet arra ha vki otthon van igy megkovetelte h szabira irassuk ki magunkat ha betegek vagyunk vagy home office aki nem lazas. Pedig be voltam jelentve ellenoriztem es megis.Egyszer vittem tappenzes papirt mert nem akartam h a szabijaim erre menjenek el erre lecsesztek h mégegyszer ne merjek hozni papirt es ne menjek orvoshoz se meghulessel kuraljam magam azt rendbejovok🤔na akkor lett ebbol eleg. Azert fizetem a tbet h ellassanak s ha ugy van a tappenzre jogosult vok ha tetszik a munkaltatonak ha nem.
2019. szept. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!