Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az egészségügyben...

Miért van az egészségügyben ilyen sok ellentét? 15/F

Figyelt kérdés
Nos, nekem a keresztanyukám házi orvos. Van 1 praxisa de folyamatason panaszkodik, hogy milyen kevés a fizetése. És mindig azt mondja, hogy nincsenek megbecsülve. Viszont édesanyám nőgyógyászát mi évek óta ismerjük bár ő is panaszkodik, hogy az a bruttó 500 ezer az kevés de ő viszont 2 havonta megy drága külföldi utakra, 30-40 milliós autói vannak, és elég jó minőségű háza van. Elég sok orvos panaszkodik a fizetése miatt de azért van olyan is akik elég nagylában élnek. Tudtommal az orvosok ugyanannyit tanulnak , csak a felelőségük tér el. Miért van az, hogy egy sebész orvos milliomos életet él míg a fogorvosok , házi és gyerekorvosok egyáltalán nem. Ennyire eltérőek a fizetések? Bár ez viszonyítás kérdése. Szerintem 500 ezer bruttó az nem rossz. Főleg országos viszonylatban mikor sok ember minimálbérből él.
2018. máj. 3. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Nődoki magánban is praktizál, méghozzá iszonyúan drágán. Egy recept felírása 3000 Ft, érted, egy aláírás.

Plusz sztk-ban elkérik a szülés árát, sztk-ban ahol TB-re szülne a nő. Nődokikat nem kell félteni.


Fogdokik is hasonlóak, ők is arcpirítóan sokat elkérnek magánban.


Házidoki általában nem feltétlenül tolja magánban is, nincs ideje rá.

Bár az enyémet nemrég megtaláltam vmi magánkórház oldalán, valszeg rákényszerül, de ott is csak alkalmazottként, nem mint tulaj.


Az átlag "proli" orvos, tehát aki az átlag prolikat gyógyítja, nincs megbecsülve, pedig ők adják a legjavát.

2018. máj. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az én fogorvosom 15 ezret ker el a tömésért es 5 ezret a foghuzasert. Azert ez annyira nem pofatlan ar. Ismerek olyan fogorvost aki 40 ezret ker el a tomesert.
2018. máj. 3. 17:26
 3/6 anonim ***** válasza:
28%

Mint minden másik helyen, az orvoslásban is kereslet-kínálati alapon megy a szolgáltatás.

Mivel vannak részlegek, ahol az állami szféra nem nyújt elég igényes szolgáltatást, megjelentek a magánkórházak is.

Ha szerinted egy orvos csak a dupláját kell, hogy keresse egy aldis árufeltöltő fizetésének az pedig nagyon szomorú.

Nem azért tanul egy orvos 17+ évet, hogy ennyivel meg kelljen elégednie.

Ezért is húz el az értelmesebb felé külföldre.

2018. máj. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Egy nátha megvizsgálása pedig nem egyenlő egy agyműtétettel felelősségben sem.
2018. máj. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam, hogy sajnálom tőlük. Így igaz, néhány orvos se magánrendelne vagy menne ki külföldre ha meglennének fizetve és becsülve. De itt az országban elég sok ember panaszkodik a fizetése miatt.
2018. máj. 3. 18:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért érdekes, hogy 15 évesnek és fiúnak hazudod magad? :))) Egy másik topicban már írtam, hogy szóljatok az oldal tulajdonosának, hogy iszonyú unalmasak már az egy kaptafára legyártott műkérdések, újítson valamit.
2018. máj. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!