Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Piacképtelen diplomás vidékiek...

Piacképtelen diplomás vidékiek! Hány helyre küldtétek el az önéletrajzotokat, mielőtt felvettek normális helyre?

Figyelt kérdés

A "vidékiért" elnézést kérek.


"Normális hely" alatt nem azt értem, hogy feltétlenül a szakmátokban, de nem is egy osanteszkóban vagy random gyárban találtatok munkát. Néhány válasz után elárulom az én statisztikámat.


2018. máj. 10. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Hm.


elküldtem kb. 50-60 helyre, de így is csak apám cégnél helyezkedtem el, amit most már nem bánok.


A posta normális hely szerinted?:) mert oda felvettek volna anno, és anglisztika diplomások is dolgoztak ott, ami elég szomorú.

2018. máj. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Attól függ, milyen pozícióban a postán. Ügyintézőként? Nevetséges a fizetés, de legalább többé-kevésbé szellemi munka, szóval fintorogva, de belefér a "normális hely" kategóriába.
2018. máj. 13. 18:01
 3/10 anonim válasza:
Amikor ilyen tapasztalatokat olvasok annyira áldom az eszem, hogy az egészségügyben végeztem. Főiskolával nettó 350-et hazaviszek túlóra nélkül. Ha átakarnék menni másik kórházba egy napig se kéne várnom, mindenhol munkalehetőségem van.
2018. máj. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jéé, nem tán kamu az eüben szerzett minimálbér legendája? :O Jó, mondjuk ha van olyan, akitől aztán végképp nem sajnálom a jó fizetést, az az eü bármelyik részén dolgozó személy. Ettől függetlenül akárhogyan is nézzük, ez a szektor nem való mindenkinek, kiindulva abból, hogy belőlem például már akkor elkezd kimenni az erő, amikor csak szó van mondjuk egy nyílt törésről.
2018. máj. 14. 05:24
 5/10 anonim válasza:
A minimálbér csak a segédápolókra vonatkozik, akik A vagy B kategóriába vannak besorolva. Nálunk a főiskolás pályakezdők F kategóriával, de még az E kategóriások is majdnem hazavisznek 300-at.Nem minden igaz, amit a média kürtöl. Vannak kórházak, ahol ennél is többet lehet keresni. Pl. sűrgősségin,intenzív osztályokon. Ott nagyon jók a műszakpótlékok.
2018. máj. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk szerintem a segédápolónak a szemét kiszúrni is undorító dolog minimálbérrel, ő sem ennyit érdemelne, még úgy is, hogy az ilyen-olyan pótlékokkal együtt, gondolom, nem minimálbér lesz a vége fizunapon.
2018. máj. 14. 11:00
 7/10 anonim válasza:
Mégis mennyit keressen egy tanulatlan ember? 300-at?Akkor mi motivál majd a tanulásra? Egyébként 130-150 körül kapnak.
2018. máj. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ki kellene már nőnie a magyar társadalomnak abból az elképzelésből, hogy a diploma mindenkit feljogosít a jó pénzek keresésére, annak hiánya pedig automatikusan minimálbérre predesztinálja őt. Nem csak a munkához szükséges tudást kellene figyelembe venni, hanem a munka nehézségét, komolyságát, felelősségteljességét, vagy hasznosságát is. Ilyenkor mindig a buszvezetőket hozom fel példaként: nem kell hozzá diploma, ellenben más jellegű képesség igen, nem mellesleg ha ő hibázik, akkor ott minimum egy, de inkább 20-50 ember életével játszik (pontosan ezért mondom mindig, hogy messze nem az orvosok munkája jár a legnagyobb felelősséggel). Ennek ellenére olyan fizetést kapnak, amit egy Tescóban megkeresni.


A te logikád alapján amúgy nekem se lenne szabad 200 alatt keresnem, mert van egy semmitérő diplomám. Ennek ellenére csak üzletbe vesznek fel dolgozni - pedig nem vagyok tanulatlan ember. És ha már itt tartunk - ahogyan ígértem a statisztikám: 106 helyre jelentkeztem. Ebből 3 helyre vettek fel: egy lehúzós, legalja call centerbe, egy legalja 3 műszakos gyárba, meg egy nagyáruházba árufeltöltőnek. Előbbi kettőből napokon belül léptem, amint megtudtam az interjún nem említett részleteket, utóbbiban meg fél évet húztam le. Most meg egy másik boltba megyek, ha felvesznek... Ja, meg egy pesti cég megkeresett, hogy szakmai minimálbérért menjek hozzájuk értékesítőnek, persze a lakhatás vagy a beutazás térítése eszembe se jusson.

2018. máj. 16. 10:37
 9/10 anonim válasza:
Egy jó szakember, mesterember jól keres és meg is érdemli.Ne haragudj, de aki végig bukdácsolt általánosban is, még az érettségiig se jutott el. Szakmát se tanult. Az mit várjon?? Azok sírnak a legtöbbet, hogy nem lehet megélni. Mit fizessenek meg a munkaadók?? A nemtudást, a semmihez se értést? Nyilván ezek az emberek vannak a legjobban megsértődve, hogy ők keveset keresnek. De a az egyszerű, iskolázatlan semmihez nem értő melós sehol a világon nem keres annyit, mint akiknek diplomájuk(piacképes!) illetve jó szakmájuk van. Te is tanulj ki valamilyen piacképes diplomát vagy egy jó szakmát(cukrász, szakács, stb) ! Ne pedig siránkozz!
2018. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De, siránkozok. A közhiedelemmel ellentétben ugyanis nem azért bsztam el az életemből 4 évet, hogy gyári munkás vagy áruházi alkalmazott legyek (nem mintha utóbbi túlzottan megalázó lenne, de egy érettségivel bőven ellátható munkakörről beszélünk). Majd pont elkúrok még 2-5 évet arra, hogy TALÁN el tudjak helyezkedni, és ezt még így sem garantálja ugye semmi. A legtöbb helyen a szülők teljesen jogosan elvárják a gyereküktől, hogy 24 évesen ne munkanélküli tanulók legyenek, diákmunkából pedig sem megélni nem lehet, se kaját venni. Alternatív verzióként megcsinálom majd a C-s jogsit. De ahogy elnézem, azzal se sokat érek el, mert mindenhova a C+E kellene...


Egyébként főleg ma már semmi nem garantálja, hogy a "szaktudást" nem igénylő munkaköröket csak azok végzik, akik nem tanultak soha. Nem véletlenül írtam ki a kérdést. Tudom ugyanis, hogy rohadtul de nem vagyok egyedül olyan diplomás, akit sehova se vesznek fel, ráadásul itt Keleten nem a szaktudás, hanem a protekció hiánya nélkül. Egyébként meg a te logikád alapján a diplomás gyári munkás meg árufeltöltő is kapjon diplomás bért, mert ő tanult, nem?

2018. máj. 16. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!