Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha hétfőtől betegszabadságra...

Ha hétfőtől betegszabadságra szeretnék menni, akkor elég ha kedden megyek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos még tudatlan vagyok ebben a témában, ez az első teljes állásom, és nem tudom hogy működik ez. Az helyzet az, hogy beteg lettem, de holnap még nem szeretnék orvoshoz menni ha nem muszáj, mert elég ramatyul vagyok. Inkább kedden mennék.

A betegállományos papírt kötelező kérnem mindjárt az első munkanap, (azaz hétfőn) vagy mehetek kedden is és hétfőre is kiír?

Midnen értelmes választ előre köszönök



2018. máj. 13. 18:47
 1/6 anonim válasza:
90%
Hívd fel a rendelőt, beszéld meg velük, hogy kedden mennél, de már hétfőtől vegyen táppénzre. A munkáltatódnál hétfőn reggel jelezd, hogy táppénzen vagy.
2018. máj. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

Minimum egy telefon a rendelőnek: ha ismered az orvost és jó fej, akkor belemegy, hogy csak kedden menj be, de nem biztos...

Attól a naptól kell betegállományba vennie, amikor megjelensz - vagy igazolást adni arra a napra.

Volt már olyan, hogy a fiam nem volt jól, mégis csak 1 napra adott igazolást - szóval nem egyértelmű, hogy felvesz betegállományba.

Munkahelyeden is korán reggel kell szólnod, hogy nem mész.

Ha próbaidő alatt vagy, akkor viszont könnyen előfordulhat, hogy a betegség után indoklás nélkül felmondanak - attól függ, milyen a munkahelyed.

2018. máj. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Elméletben tilos visszadátumozni a táppénzes papírt, szóval minimum telefonon kérd meg a háziorvosod, hogy hétfőtől írjon ki téged.
2018. máj. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm minden válaszolónak. Most már világos.
2018. máj. 13. 21:36
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Tőlem mindig megkérdezi a doki, hogy mikortól írjon ki, tegnaptól vagy mától, de ha el tudsz menni holnap, akkor mindenképp menj időben.
2018. máj. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy ne lehetne visszamenőleg megállapítani a keresőképtelenséget? És ha például nem is rendel az orvos minden nap, akkor kész, igazolatlan hiányzás a munkahelyen? Meg a kérdező helyzete, ha valaki annyira rosszul van, hogy indokoltabb inkább otthon maradni? 5 napra visszamenőleg megállapítható a keresőképtelenség. [link]
2018. máj. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!