Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri manapság egyetemre...

Megéri manapság egyetemre menni, ha nem orvos vagy mérnök akar lenni valaki?

Figyelt kérdés

Ha a pénz motivál, akkor a szakmunka jobban fizet.


Programozásra már vannak 2-3 hónapos gyorstalpalók, amik garantálják az elhelyezkedést.


Könyvelésre ott a mérlegképes könyvelői képzés, nem kell közgáz.


Ezek után mi a szerepe az egyetemnek? Milyen értéket ad egy HR, PR, vagy éppen bölcsészdiploma?



2018. máj. 16. 08:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"Programozásra már vannak 2-3 hónapos gyorstalpalók, amik garantálják az elhelyezkedést."


Édesistenem... Ha valahol ezt hallod, fuss, mert biztosan átverés.

Talán, amit legalább fél éves heti 5 napos, az ad alapot, de még az sem garantál, baromira cég-, terület- és diák-függő.

2018. máj. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

"Programozásra már vannak 2-3 hónapos gyorstalpalók, amik garantálják az elhelyezkedést."


Hát ... oké.


Egy bootcamp:


Képzés díja: kb 1 millió

Képzés hossza: kb 4-6 hónap

Leghamarabbi munkavállalás: 5-7 hónap

Mit kapsz?


Egy céghez elhelyeznek a legalja munkára, általában egy 1-2 éves szerződéssel. Nagyon fejlődési lehetőséged nem lesz az adott időszakban, majd kb 2-3 év után megszerezheted az első nem junior állásodat.


Nem mondom, hogy gyakran, de a karriered további részében időnként megfog mutatkozni a mérnöki alapok és tovább lépés hiánya. (területtől és szinttől függ)



Egyetem:

Képzés díja: ingyenes

Képzés hossza: 3,5 év

Leghamarabbi munkavállalás:

Itt ez változó. Van aki 6 hónap után, 1 év után, 2 év után vagy csak a legvégétől dolgozik fejlesztőként, ez csak az önszorgalmon múlik, de egy reális cél lenne az 1 év.


Mit kapsz?


Kapcsolatok építése. Sokkal mélyebb kapcsolatokat kötsz mint egy 6 hónapos bootcampben és az egyetmen szerzett kapcsolatok jobbak lesznek a jövődre nézve. Ott a következő senior fejlesztőket és team leadeket nevelik ki. Persze nem lesz mindenkiből az, de sokkal nagyobb esélyel mint egy bootcampesből.


Külföldi lehetőségek. Bármelyik nagy céghez el mehetsz gyakornoki pozícióba, akár külföldön is. Egy Németországi Google intership az önéletrajzon jól mutat, de akár egy noname cégnél is pl.: a XABLUban Hollandiában és persze külföldön is tudsz kapcsolatokat építeni.


Lesz egy mérnöki alap háttered. Ha programozóként előre betanult sablon dolgokkal akarsz egyszerű feladatokat megoldani mások diktálására kevés pénzést, akkor neked nem kell a ménröki háttér ... de ha nem akkor jól jön.


Anyagilag is sokkal jobban kijönnél. Ingyenes oktatás plusz 1 év után rendesen tudnál dolgozni, majd mire letellik a 3,5 év már nem leszel "pályakezdő".


Sok helyen csak diplomával állnak veled szóba és még több helyen könyebben szerzel kinevezéseket velük.


Pl.: A google alkalmazottainak azt hiszem 46%a diploma nélküliek, de a diplomásokat ugyan arra a pozícióra nagyobb fizetéssel veszik fel és átlagosan könyebben jutnak feljebb a ranksorban.

2018. máj. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Elmondom az igazat és lepontoznak LOOL nekem nem kell a jótanács nekem megvan a karrierem te azt akarod ami nekem van hiába pontozol le.
2018. máj. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha nem önálló vállalkozásban gondolkozol, akkor megéri. Minden normális álláshoz a diploma a belépő.

Hogy mi a normális állás? Mindenkinek más, nekem nagyjából az alábbit jelenti: irodai, tiszta ruhában végezhető heti 40 órás rugalmas munkaidő (szombat-vasárnap szabad, a többi csúsztatható), legalább havi bruttó 200 ezres bér (nem sok, de ha csak hétköznap napi 8 órát kell dolgozni, már egész jó), fix ebédszünet (amíg nem próbálod, milyen az élet nélküle, nem tudod, milyen jó) és előrelépési lehetőség. Az utolsó, ganaj, két nap alatt betanulható szellemi munkához (irodai adminisztrátor, recepciós, általános ügyintéző meg ilyenek) is ezt írják elő minimális végzettségnek, az érettségizettel a képességeitől függetlenül szóba sem állnak.

Az egyetem szerepe az, hogy ad egy szép, színes, keményfedelű, de amúgy tök értéktelen papírt, ami viszont feljogosít arra, hogy értelmiségivé válj napjaink kasztrendszerében.

2018. máj. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

@14

Cáfolnám. Ahol én élek, azt tapasztalom, hogy inkább felveszik az érettségizettet az adminisztrációs munkákra, mint a diplomást, mert annyira fosnak, hogy pikk-pakk lelép a diplomás. Ez az egyik. A másik meg az, hogy a frissen érettségizett kiscsajok hatalmas lépéselőnyben vannak úgy mindenkivel szemben.

2018. máj. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nálatok így van, nem ismerhetek minden területet. Ahol én eddig éltem és munkát kerestem, az mind egyforma volt: akadt a közelben egy nagyváros egy rég idejétmúlt, de azért megtartott főiskolai/egyetemi képzéssel, ebből adódóan rengeteg (de tényleg elképzelhetetlenül sok, évente legalább ezer) diplomással. Ilyen közegben a sori melósnál magasabb szintű munkára simán kérték a diplomát, mert gyakorlatilag minden írni-olvasni tudó parasztnak volt a környéken.
2018. máj. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

@16

Ez is egy megyeszékhely, amiről én beszélek, de itt sorra vagyunk felvéve gyári munkásnak meg árufeltöltőnek (#8 vagyok). Mindeközben az összes irodai kulimunkát elviszik a frissen érettségizett, dekoratív kiscsajok meg a valamelyik magasabb rangú dolgozónak vagy középvezetőnek az ismerősének a rokonai (fontos, hogy itt is szinte csak nők jöhetnek szóba).


És hát mivel ha nem mérnök vagy eüs vagy, ki is merült az összes lehetőség, szóval fel is lehet pattanni a szopórollerre és egy életen át lehet hajtani azt.

2018. máj. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!