Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti aggódtok, hogy a mestersége...

Ti aggódtok, hogy a mesterséges intelligencia, automatizálás elveszi a munkátokat?

Figyelt kérdés

Én sokáig legyintettem erre, de aztán olvasgattam történeteket, ahol emberek előadták, hogy az ő munkájukat robotok nem tudják elvenni, de aztán mégis elvették.


Ügyeletes orvos: 10-ből 9 esetben pontosabb a gép diagnózisa, ráadásul folyamatosan tanul a saját hibáiból és az orvosok hibáiból is.


Raktári munkások: Amazon raktáraiban a robotok sok helyen kiszorították az embereket


De olvastam könyvvizsgálókról, kisiparosokról, ügyfélszolgálatosokról, illetve természetesen bolti eladókról is.


Egy pár hónapja ha megkérdezi valaki, hogy 20 éven belül az MI elveheti-e a munkámat, rávágtam volna, hogy tuti nem. Ma már nem merném ezt mondani.


Ti nem féltek ettől?



2018. máj. 18. 00:15
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

"Meg a robotokat fent is kell tartani valamiből!"


Egy ilyen utópiában el is felejtehed a pénzt, mert arra sem lesz szüksége az elit rétegnek. Vagy ha mégis, akkor nem kormányok által kibocsátott pénzt használnak majd, hanem kitalálnak maguknak valamit.


De az felejtős, hogy majd jól befizetik az adót, te meg kapod az alapjövedelmet.


Vannak a robottulajdonosok (legyőzhetetlen robothadsereggel), övék minden természeti erőforrás, nincs szükségük a te pénzedre vagy munkádra. Mit tudsz csinálni velük? Semmit...

2018. máj. 18. 21:11
 12/19 anonim ***** válasza:

# 11

Hidd el mi ezt nem fogjuk megélni! :)

2018. máj. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

A baj az, hogy megoszlanak a vélemények arról, hogy megéljük-e ezt még:


NEM: random GYIK kommentelők meg Józsi bácsi a kocsmában

IGEN: Stephen Hawking, Elon Musk, Bill Gates, Google AI mérnökei

2018. máj. 18. 21:56
 14/19 anonim ***** válasza:

# 13

Te pszichológus is vagy egyben? :D

Vagy utánanéztél minden válaszoló IP címének és az által beazonosítottad hogy ez "Kis József" aki minden nap a falu kocsmáját látogatja mielőtt felnéz a gyakorira! :D

2018. máj. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

dehogy, ezért írtam, hogy:


kommentelők


ÉS


Józsi bácsi a kocsmában

2018. máj. 18. 22:15
 16/19 anonim ***** válasza:
És járod a kocsmákat hogy és megkérdezed az öreg alkeszokat hogy "Magának mi a véleménye a mesterséges intelligenciáról?"
2018. máj. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
igen, terjesztem az igét, hogy amikor jön a terminátor, majd mondhassam, hogy én szóltam
2018. máj. 18. 23:22
 18/19 anonim ***** válasza:

"Vannak a robottulajdonosok (legyőzhetetlen robothadsereggel), övék minden természeti erőforrás, nincs szükségük a te pénzedre vagy munkádra. Mit tudsz csinálni velük? Semmit..."


Az állami robothadsereg erősebb mint egy cégé.

2018. máj. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
2018. máj. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!