Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkafolyamatot végző...

Milyen munkafolyamatot végző mérnök keres a legtöbbet? ( Lent )

Figyelt kérdés

Most nem az oklevél megnevezésére lennék kíváncsi, mert azzal tisztában vagyok hogy az Infos mérnök, villamos, gépész, és mechatronikai mérnök viszi haza a legtöbb pénzt. A kérdés az lenne, hogy milyen pozícióban fizetnek jobban, és melyekben kevésbé. Gondolok itt az alábbi HR-es által kitalált kifejezesekre,mint pl fejlesztőmérnök, tesztmernok, folyamatmernok,gyártástámogató mérnök,projektmérnök, minőségbiztosítási mérnök, üzemmérnök, karbantartó mérnök, kísérleti mérnök stb.


Melyik viszi haza a legtöbb, és melyik a legkevesebb pénzt ? Illetve ezek jellemzése is a kérdésem lenne. Mi a különbség köztük ? Melyik igényli a legkevesebb és melyik a legtöbb szaktudást ? Melyek ezek közül a monotonabb, érdekesebb, stresszesebb, nyugisabb pozíciók, szóval minden amit tudtok ezekről.



2018. máj. 23. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
amelyik a legmagasabb ajánlatot kapja és el is fogadja
2018. máj. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Azt ugye tudod, hogy ezeknek a kifejezéseknek a jelentése cégenként (de akár még cégen belül osztályonként is) változik? Amit az első válaszoló írt, az teljesen korrekt, bármennyire is nem erre vártál.
2018. máj. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Én látok egyfajta tendenciát. Átlagban a gyakorlatiasabb, gyártáshoz közeli mérnököktől kezdődően növekszik a bér az egyre absztraktabb, irodaibb területen dolgozók irányába.


Tehát azok a mérnökök, akik "bepiszkolják" a kezüket gépekkel (pl gyártástámogató mérnök, tesztmérnök, üzemmérnök, karbantartó mérnök, folyamatmérnök stb) kevesebbet keresnek, mint akik nem gyári részlegben dolgoznak, hanem irodában, például fejlesztőközpontban (pl fejlesztőmérnök, tervezőmérnök, szimulációs mérnök, analízis mérnök stb).


De ez csak az én meglátásom, nem biztos, hogy mindenhol így van.

2018. máj. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A magasabb pozícióban (pl. csoportvezető) lévő mérnök keres többet. Tapasztalat szerint multinál és/vagy kisebb cégnél stresszesebb mint állami vállalatnál és/vagy nagyobb cégnél. A monotonitás kérdése már teljesen emberfüggő szerintem.
2018. máj. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!