Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha megtudom egy állásról,...

Ha megtudom egy állásról, hogy más is pályázik rá, előtte vagy utána érdemes (ebb) mennem interjúra?

Figyelt kérdés

Leginkább statisztikai adatok érdekelnének vagy fejvadász cégek dolgozói, netán mindenki másé, akinek értelmes válasza van (azon kívül, amit úgyis tudok, hogy úgysem az számít, meg győzzön a jobbik, az alkalmasabb).


Nagyon szeretnék (AKAROK! :) ) egy konkrét állást egy konkrét helyen, és megtudtam, hogy már lezsíroztak vkivel egy interjút, és lehet, hogy már így is fölösleges a kérdés, hogy nekem másnapra ajánlottak, de nem hagy nyugodni a kérdés...


És mellékesen külföldön élek, úgyhogy nem is biztos, hogy a magyar vélemény érvényes itt is, de hátha mégis... :)



2018. jún. 1. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy nagy különbséget tesz ha így is úgy is meghallgatnak mindenkit. Talán előbb jobb, de nem tudnám megmondani miért.
2018. jún. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem aki előbb van az van előnyben.
2018. jún. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1.-"megtudtam, hogy már lezsíroztak vkivel egy interjút,"


Lehet, hogy az a valakinek a valakije, eleve nyert ügye van, stb.- tehát simán Ő lesz a befutó.


2.- AKAROK! - sose jó jel: ha görcsösen szeretnél valamit, akkor az már a belépésednél is sütni fog rólad, ideges leszel, izgulsz, bakizol, stb. - ami meg elvág, még ha lenne is esélyed


3.- egyszer kerestem állást, mondták, másnap menjek be ekkor és ekkor az interjúra, - elkotyogtam a barátnőmnek, aki másnap reggel korábban odaért, bement, majd kifelé jövet vigyorogva közölte, hogy FELVETTÉK!

Azért engem is behívtak, de övé lett az állás.

2018. jún. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az interjúztatás vége felé érdemes menni, mert arra a személyre emlékeznek jobban.

A jelenlegi helyemen 9 emberből 5-ről tudom eddig, hogy protekciós, nekik mindegy volt, hogy az elején vagy a végén mentek.

2018. jún. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha már eleve le van zsírozva, hogy Pistikéé lesz az állás, akkor tökmindegy.(Tudom, mert én is voltam már így, a másik oldalon, hogy nekem ígértek oda egy - nem nagy fizetésű - állást, attól még le kellett futni a kötelező köröket...)

A görcsös akarás pedig nem hiszem, hogy bármiféle kedvező eredményt hozhat...és látszani fog, le fog jönni rólad, főleg, hogy az ilyen szűréseket, főleg a sokkörös rostálásokat profi HR-esek végzik, a cégek nem egyszer kifejezetten erre az előszűrésre HR-es szakcéget bérelnek fel, hogy nekik már csak a nem egyszer többkörös kirostálás után a szitán átjutott 3-4 emberrel kelljen foglalkozniuk.

2018. jún. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Oké, köszi a válaszokat mindenkinek! :)

Azt azért tegyük hozzá, hogy egyrészt az interjú szó csak az én számat hagyta el, ami persze nem jelenti azt, hogy mások fejében nem született volna meg, de lehet, hogy nem;) , másrészt óvodai állásról van szó, ráadásul óvodai kisegítő (a.k.a. dadus, a.k.a. takarítónő) pozícióra, amely még ha spéci Waldorf óvodában is lesz, de három körös interjúra és HR-esre nem számítok ;) :D , de persze mit lehet tudni a mai világban már... :D

2018. jún. 5. 08:47
 7/11 A kérdező kommentje:
...és a történet vicces folytatása, hogy végül tényleg találkoztam óvoda HR-s munkatársaival, igazi állásinterjú, óvodai kisegítő pozicióra (a.k.a. dadus :D ) - hát hova megy ez a világ már...! :D Vicces... :)
2018. júl. 12. 18:42
 8/11 anonim ***** válasza:
És van valami fejlemény? Felvettek vagy az a bizonyos másik nyert? ha igen, akkor se légy elkeseredve - próbáld meg figyelemmel követni a dolgokat - hátha mégse jön be a felvett ember (próbaidő 3 hónap)
2018. júl. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem vettek fel engem végül sajnos, mint mondták, a másik versenyző jobban megfelelt (oké: spéci ovi, másik jelentkező pont ama spéci háttérrel, én meg nem...), nem hiszem, hogy oviban van próbaidő, pláne nem ilyen spéci oviban, ahol az állandóság fontos a gyerekeknek, tehát ha a másik nem két kézzel gyilkol gyerekeket, nem hiszem, hogy lecserélnék... :(

De sebaj, tán majd legközelebb...

2018. aug. 12. 20:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne bánkódj, mindenesetre már "tudnak Rólad", ha esetleg mégis közbejön valami, lehet, hogy behívnak/felvesznek Téged (is) :-)
2018. aug. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!