Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol lenne jobb az élet?

Hol lenne jobb az élet?

Figyelt kérdés
Párommal szeretnénk külföldre költözni néhány évre (legalábbis egyenlőre csak pár évben gondolkodunk), viszont nem tudjuk, hogy hova. Párom németül beszél, én angolul. Neki pincér a szakmája, nekem nincs is szakmám, mert a diplomám nyelvvizsga nélkül még a fősulin hever. De ez mindegy, mert én elvállalom a mosogatást is, vagy takarítást is, még azzal is jóval többet keresek, mint itthon. Szóval kérdésem: hol lenne nekünk jó? Van valakinek valami ötlete?
2008. okt. 31. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkabb nemet nyelvteruleten, mert az angolt ott is hasznosithatod, viszont egy angolszasz orszagban a parodtol elvarnak az angoltudast legalabb alapszinten.
2008. okt. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
0%

"Nem mennék el más országba, sehová a világon,

Jó időben , rossz ínségben ezt a hazát szolgálom!"

2008. dec. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szaktudás nélkül minimálbér körül lehet keresni külföldön, ami nyugaton 250-300 ezer. Sokan itt tévednek, mert azt hiszik, hogy ez sok pénz, valójában az albérlet és az étkezés épp hogy kijön belőle. A szakképzetlen, és még kommunikálni is mérsékelten tudó emberek élete sehol sem nagyon jó.


Talán D-Franciaországot, Olaszországot, Spanyolországot lehetne ajánlani, mert különösen az utóbbi kettőben a munkatempó nem szédítő, és az árak mérsékeltek. Meggazdagodni azonban ezekben nem lehet.


A legnagyobb béreket Dánia, Norvégia fizeti, de itt probléma, hogy nagyon sok induló tőke kell (a munkakeresés idején ebből kellene fizetni a havi több százezret az albérletért).


A külföldi munka nem varázsrecept, ami automatikusan megold mindent, hanem lehetőség főleg jól képzett szakemberek számára, akiket külföldön már előre megbeszélt munkahely vár.

2008. dec. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!