Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok, lesz itt...

Mit gondoltok, lesz itt hamarosan jobb élet?

Figyelt kérdés
15/f vagyok, gimnazista. 2015-ben fogok végezni, utána szeretnék majd egyetemre menni. Az álmom, hogy taníthassak... de... eléggé kiábrándító, hogy itthon egy tanár 100-120 ezer forintot keres. Ez gyakorlatilag semmire sem elég. Szóba jöhetne az, hogy kint tanítanék esetleg Németországban, Ausztriában vagy Olaszországban, de én attól függetlenül szeretem ezt az országot, és szívem szerint nem hagynám el... viszont más engem nem érdekel, csak a tanítás...
2011. júl. 10. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
a tanárok a világon mindenhol szarul keresnek a helyi viszonyokhoz képest, de a magániskolákban jobban fizetnek.
2011. júl. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A tanítás sose lesz itt Mo-n jövedelmező (leszámítva az egyetemi oktatókat), mert folyamatosan csökken a diákok száma (ráadásul köztük egyre nagyobb arányban lesznek a nem tanuló, megnevelhetetlen "etnikaiak", akik még a normálisabbakat is lehúzzák), ezért folyamatosan zárják be az iskolákat, míg tanárból egyre többet képeznek. Ezen a téren a helyzet csak egyre rosszabb lesz.

Szerintem, nyugaton is hasonló a helyzet, ott is ilyen tendenciák vannak, csak ott a fizetésből meg lehet élni, de hatalmas karriert ott sem lehet csinálni tanárként.

2011. júl. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
mondjuk nálunk rosszabb a helyzet jelenleg egy normális országhoz viszonyítva, mert a teljes népesség átlagos jövedelme sokkal magasabb a hivatalos adatnál a nagyon magas adócsalás miatt. Ezért a legálisan dolgozók, így a tanárok jövedelme is a valós keresetekhez képest relatíve alacsonyabb, mint máshol.
2011. júl. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó: a teljes népesség átlagos jövedelme nem magasabb,hanem sokkal alacsonyabb,mint a hivatalos adatok. Függetlenül az adócsalóktól.

Tanárként nem sok esély van a magasabb jövedelemre. De a magyar pedagógus diplomát külföldön nem fogadják el.

2011. júl. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
épp ezért gondolkodom már most ezen, gimis koromban, mert ha úgy döntök, hogy külföldön próbálok szerencsét, akkor a tanulmányaimat Bécsben, Berlinben vagy Milánóban folytatnám...
2011. júl. 11. 08:03
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

07:14 a fenéket! Sokkal magasabb a valós jövedelem a hivatalosnál (bevallottnál). Mégis mitől lenne alacsonyabb?

Ugyan régi az alábbi cikk, de nézd az összehasonlító ábrát Szlovákiával, hogy mennyi nálunk a minimálbéres! Ma sem jobb a helyzet:

[link]


Logaritmikus jövedelemskálán nagyjából gauss-eloszlásnak kellene lennie egy egészséges társadalomban, de nálunk (hivatalosan) minimálbéresből van a legtöbb!!


Na és szerinted miből van az a rengeteg 10 millió feletti autó az utakon? Kb. a 90%-ukat az eltitkolt jövedelmekből fizették ki.

2011. júl. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itthon kizárt hogy 2020-ig akkora változás lenne a tanári életpályában... Külföld: ott sem kifejezetten hiányszakma. Egy ismim Londonban tesitanár, ilyen helyettesítő tanár, mert rendes állásba nem veszik fel, mert nem angol (persze nem ez a hivatalos magyarázat, de pl. az ügynöke mondta hogy "angolosítsa" a nevét...). Több kint töltött év gyakorlat, referencia után jelenleg nincs állása. Mivel hiányszakma volt, támogatták az angol állampolgárságúak képzését, most sok a frissen végzett és inkább őket alkalmazzák. +a verseny is nagy, a világ minden tájáról érkeznek tanárok és nagyon nehéz az angol ajkúakkal versenyezni. Kb. el tudom képzelni, mi lehet a helyzet az egyéb szakoknál...

Viszont... Szerencsés dolog, ha azt csinálhatod egy életen át, amit valóban szeretsz, amihez adottságod van, amire "rendelt a sors". Egy életünk van, nem mindegy hogyan éljük. Amit jó szívvel csinálsz, abban jó eséllyel sikeres leszel és egyrészt az oktatási szférában is létezik karrier, másrészt pl. nyelvtanárként akár többet is kereshetsz (magánórák, nyelviskola, kiegészítésnek fordítás, tolmácsolás, idegenvezetés, stb.). Szóval lehet hogy (kezdetben) kevesebb fizetéssel is boldogabb életet élsz, mint 1 valamivel jobban kereső, de a munkáját nem szerető pl. mérnök.

Meg amúgy tanárokból tényleg olyanokra lenne szükség, aki szenvedélyből pedagógus, nem pedig azért mert más szakra nem vették fel...

Szóval én a helyedben ezt a pályát választanám.

2011. júl. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!