Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküli segély fennmaradó...

Munkanélküli segély fennmaradó részét igényelte valaki?

Figyelt kérdés
Nekem több mint 2 hónapnyi munkanélküli járt volna még, de találtam munkát.Elvileg lehet igényelni a fennmaradó rész 80%-át.Ebből már nem vonnak le semmit ugye? A munkáltatóm már fizet utánam.Beadástól számitva mennyi idő volt mire kifizették?
2018. jún. 5. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan évekkel ezelőtt volt, de vontak belőle elég sokat. lehet, hogy azóta változott a szabályozás.

Emlékeim szerint elég gyorsan utalták.

2018. jún. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Én csak egy dolgot tudok: ha megigényled, megkapod és utána munkanélküli leszel, akkor amíg nincs meg megint a 360 nap biztosítotti jogviszonyod, addig nem kaphatsz álláskeresési támogatást.

Magyarra lefordítva: nem biztos, hogy jól jársz vele, ha megigényled, mert ha 1 éven belül munkanélküli leszel, akkor nem kapsz álláskeresésit.

Még valami, amire sokan nem gondolnak: az utóbbi években 2x is minimálbér emelés volt. Ha most kikéritek, még a régebbi fizetés alapján számolnak, de ha nem kéred ki és a mostani helyeden után lennél munkanélküli, akkor magasabb lenne az alapod (több pénzt kapnál munkanélküliként).

Nyilván ez nem mindenkire vonatkozik, de azért érdemes ezt is figyelembe venni :-)

2018. jún. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, majd lehet igényelni akkor, ha az új helyeden sikeresen letöltötted a próbaidőd!
2018. jún. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

... valamilyen határidő van ennek az igénylésére. Vagy nem? Tehát nem biztos, hogy a próbaidő végét meg kéne várni vele, ha szeretné megkapni... :)


Ennek nézzél utána, nehogy lemaradj róla.

2018. jún. 6. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!