Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan írjuk bele az önéletraj...

Hogyan írjuk bele az önéletrajzba azt, hogy az abszolutórium megvan, de a diploma még nincs?

Figyelt kérdés

2018. jún. 10. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
nem tudtál egy nyelvvizsgát megcsinálni?
2018. jún. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Xy egyetem szak kar- abszolvált

Várható befejezés ideje : 2019 január

2018. jún. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Sehogyan, ilyet beleírni az önéletrajzba csak önégetés. Ha megvan az abszolutórium, akkor egy karnyújtás már csak a diploma, miért nem csinálod meg?
2018. jún. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
#3 talán mert munkát keresne abban a felvben amikor már nincs hallgatói jogviszonya viszont csak fel év múlva kell leadni egy ~ 2 hetes elfoglaltsagot jelentő szakdogat?
2018. jún. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
61%

Tanulmányok státusza: abszolvált.

Diplomaszerzés várható időpontja: 2020. június 30.

2018. jún. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Pont úgy.


Én simán beírtam, hogy abszolutóriumot szereztem, diploma előtt állok. Elküldtem, pár nap múlva hívtak is hogy mehetek dolgozni, még konkrét interjú sem volt. Igaz a végzettségem hiányát kompenzálta, hogy volt 1 év szakmai tapasztalatom egy nagyobb projekten.


Gáz, nem gáz, önégetés...lófarok.


Jelenleg is dolgozom 2,5 éve egy cégnél, többet keresek mint végzett ismerőseim és mellette sokkal nagyobb tudásra tettem szert ez alatt a pár év alatt, éles projekteken, éles helyzetekben.


Ráadásul olyan szak, ahol a diploma egy konkrét diplomaterv, nem egy 2 hetes 10 oldalas tanulmány. Ha csinálnám akkor az elvinné legalább 2-3 hónapomat. Én meg nem nagyon szívesen mondanék le 3 havi fizumról és nem esnék ki egy ismerősi körből. Egyszer megtettem, otthagytam a munkám, visszamentem fél évet szenvedtem majd leadás előtti hetekben a konzulens közölte, hogy ez így nem jó, mi lenne ha nulláról kezdenénk a következő évben. Közben családban is volt haláleset, kiadások, egyebek. Egyszerűen muszáj volt lépnem, és elindulnom az életben., azóta sem bántam meg.


Idővel majd szeretném befejezni, nem is azért, mert annyira akarom, hanem olyan irányú szakmai végzettségeket szeretnék, aminek feltétele a diploma.

2018. jún. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az elsőnek üzenem, hogy egyrészt van nyelvvizsgám, másrészt záróvizsgát lehet nyelvvizsga nélkül is tenni.

A szakdoga is kész van. Nálunk nem is abszolválhat, akinek nincs. Szimplán arról van szó, hogy az utolsó tárgyam a záróvizsga előtt 4 nappal lett meg és csak az mehet államvizsgára, aki előtte legalább 1 héttel abszolvál. De ha mehetnék se mennék, mert ennyi idő alatt nem tudok normálisan felkészülni. Ezért átcsúszik a dolog december-januárra.

2018. jún. 14. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!