Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha telefonon szeretnék érdeklő...

Ha telefonon szeretnék érdeklődni egy állás miatt, akkor milyen kérdéseket célszerű feltenni?

Figyelt kérdés

18 éves, idén érettségizett pályakezdő vagyok. Még sohasem jelentkeztem ezelőtt állásra, ezért szeretnék egy kis segítséget kérni. Elég izgulós vagyok de szeretnék összeszedetten beszélni, és céltudatos kérdéseket feltenni. Rengeteg felületesen megírt állás hirdetésbe futottam már bele, amiben a legalapvetőbb dolgokat sem képesek meghatározni ( pl. cég neve, munkavégzés helye)


Szóval a szórólapra le van írva hogy milyen munkakörbe keresnek munkavállalót, mennyi a bruttó átlag kereset és az egyéb béren kívüli juttatások (cafeteria, ingyenes meleg étkezés, stb.)

Összeszedtem pár dolgot amit szerintem mindenképpen érdemes megkérdezni, pl. a munkavégzés pontos helye, milyen munkaköri feladatokat kell ellátni, hány műszakos/órás munkaidő van, céges buszjárat van-e?

Ezen kívül vannak még általatok tanácsolt kérdések amiket érdemes megkérdezni?



2018. jún. 13. 14:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát attól függ, hová jelentkezel...

pl. én biztos megkérdezném rögtön a munkaidő tisztázása után, hogy bejelentett, (8 órás) munkáról van-e szó vagy sem. Sajnos sokan trükköznek a munkaidővel. Jó, nyilván egy győri Audi nem, de kisebb cégeknél előfordulhat.

2018. jún. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!