Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bele lehet írni az önéletrajzb...

Bele lehet írni az önéletrajzba olyat, amit nem tudok igazolni?

Figyelt kérdés

Most végeztem egy 2 éves képzéssel. Nem volt kötelező a nyári gyakorlat, de én tavaly nyáron találtam egy helyet és dolgoztam ott 3 hetet. Csakhogy semmilyen papírt nem írtunk róla (tudom hülye voltam). Bele lehet így írni az önéletrajzba vagy nem?

De amúgy megvan a főnök telefonszáma, szerintetek hülyeség felhívni, így egy évvel később, hogy írhatna valami igazolást, hogy ott dolgoztam?


2018. jún. 15. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
persze
2018. jún. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy beírhatod. Senki nem fog papírt kérni róla, max felhívják a főnököt, hogy kérdezzenek róla. De nem kérdezik meg, hogy be voltál e jelentve, és ha igen, milyen formában, lényeg, hogy ott dolgoztál.

(mondjuk nem tudom, 3 hét mennyit számít, de ha igen, akkor papír nélkül is fog)

2018. jún. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És hogyan írjam bele? A cég nevét is feltüntessem?

Pl. 2017 - Xy Kft. 3 hét szakmai gyakorlat

Vagy?


A másik, hogy kaptam szaktanári dicséretet (ami a bizonyítványomban is szerepel). Ilyet is beleírhatok?


Esetleg vannak még ötletetek, hogy mit? Versenyeken nem szerepeltem, sajnos. De amúgy ennek mennyire nének utána? Be lehet kamuzni, hogy voltam ilyen meg olyan versenyen csak nem értem el eredményt?

2018. jún. 15. 18:07
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Pl. 2017 - Xy Kft. 3 hét szakmai gyakorlat


Igen, pont így.


A szaktanári dicséretet, a kerületi matekverseny 3. helyezést és kiscserkész igazolást inkább hagyd ki...

Maximum a képzésed eredményét (ha van neki) írd bele.

2018. jún. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mármint a szakmát, amit megszereztem? Azt persze, hogy beleírom. Vagy mire gondolsz?

A versenyekre, meg hasonlókra azt szokták mondani, hogy jó bele írni. A szaktanári dicséret mondjuk szerintem is hülyeség, de hátha. Viszont ugye ha mindenki csak a legfontosabbat írja bele, akkor mindenkié ugyanúgy néz ki, az meg nem kelti fel a munkáltatók figyelmét.


Meg az önéletrajz összeállítással foglalkozó oldalakon a versenyeken kívül még olyat is írnak, hogy az iskolai rendezvények szervezésében való részvételt is bele lehet írni. Akkor ez is hülyeség? Csak, mert voltam dök-ös. :D


Ezen az oldalon is ilyeneket írnak:

[link]

2018. jún. 15. 18:53
 6/6 A kérdező kommentje:
Jah igen, ha nem lett volna egyértelmű pályakezdő vagyok.
2018. jún. 15. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!