Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti honnan tudtatok mi az az...

Ti honnan tudtatok mi az az irány amiben dolgozni tudtok és akartok?

Figyelt kérdés

Mert én abszolút nem tudom..


Művészeti erzekem, kézügyességem semmi..


2018. jún. 19. 09:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egyszerűen kiderült mi az ami érdekel. De azt figyelmen kívül hagytam hogy egyáltalán nem mindegy milyen módon csinálja az ember akár azt amit amúgy nagyon szeret. Vagyis alkalmazottként akár meg lehet utálni a legjobb hobbit is. De vállalkozóként illetve munkaadóként meg akár meg lehet szeretni a legutálatosabb tevékenységet is.

Már sok évtizede csak arra figyel az oktatás hogy milyen alkalmazott legyen a fiatalból. Targoncás, gyári munkás, mérnök, tanár, mérnöktanár :)), stb. Aztán kint az életben jönnek rá hogy valami nagyon nem stimmel. Mert nem csak alkalmaztottakat kellene kinevelni. Hanem aki akar az miért ne lehetne sikeres vállalkozó illetve munkaadó, akár odahaza a sajátjában.

A mai gyakorlatban például egy hobbi elektronikusból villamosmérnök lesz. Aztán már az első munkahelyén elborzad, legfeljebb nem mondja ki. De ugyanakkor meg vállalkozóként illetve munkaadóként meg imádná csinálni és sikeres lenne.

Vagy egy másik példa, nemrég jártam egyik ismerősöm tehenészeti telepén. Mint tudjuk, trágyát senki sem szívesen lapátolna, persze ő sem teszi. De kb. 25 embernek ad munkát és imádja csinálni.

Hát ennyire lényeges az is hogy milyen "jogviszonyban" csinálnak az emberek valamit.

2018. jún. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Fish1 ***** válasza:

Azok a dolgok mentén érdemes elindulni, amiket szeretsz csinálni és amiben eleve jó vagy, és érdekel. Érdemes akár a gyerekkorba is visszatekinteni, hogy akkor mit szerettél csinálni - a fő vonalak általában megmaradnak.


Művészeti érzéked saját magad szerint nincs, vagy mások szerint nincs? Az esetek többségében nem érdemes másokra hallgatni, mert sokszor csak elkaszálnak abban, hogy elérd a céljaidat. Művészetek mentén is sokféle stílus létezik, mindig lesz, akinek nem tetszik az adott stílus és mindig lesz olyan is, akinek tetszik.


Ha ez teljesen kilőve, akkor próbálj ki minél több dolgot és előbb-utóbb rájössz. Az "ebből nem lehet megélni" mondatot pedig felejtsd el, mert szerintem bármit sikerre lehet vinni, ha tényleg szereted csinálni és nem kényszerből csinálod.

2018. jún. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!