Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 50 évesen már tényleg lehetetl...

50 évesen már tényleg lehetetlen állást találni? Nő vagyok.

Figyelt kérdés

Hosszú hónapok óta állás nélkül vagyok. Az utóbbi hetekben elküldtem vagy 30-40 jelentkezést, ebből összesen 4 (!) volt, amit egyáltalán megnéztek. A többire még csak rá sem kukkantottak.

Van egy használhatatlan szakmám, budapesti vagyok, már minden létező oldalon keresgélek. Teljes munkaidős, bejelentett munkát szeretnék, éjszakai műszakot nem tudok vállalni. Mindenhová vagy diákot, vagy pályakezdőt, vagy diplomást keresnek, esetleg takarítót (az sem lenne baj), de azt meg csak részmunkaidőre, vagy éjszakára.

Kezdem feladni a reményt.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, ha vannak itt hasonló korúak.



2018. jún. 25. 18:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Kiegészítés:

"Önéletrajz statisztikám:

68 alkalommal jelenítettük meg a munkaadó kereséseiben

2 munkaadó tekintette meg az önéletrajzát

1 munkaadó töltötte le az önéletrajzát"

2018. jún. 25. 18:39
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
2018. jún. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Jelentkezz gyárba, operátornak fel fognak venni
2018. jún. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam gyári munkát is keresni, de az mind 3 műszakos, és - mint írtam- éjszakát nem tudok vállalni.
2018. jún. 25. 19:39
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Tanulj, még nem késő.

A használhatatlan szakmáddal fölöslegesen várod a csodát, nem a korod itt a fő probléma, hanem hogy nem értesz semmi értelmeshez.

2018. jún. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
Tanulj. Máshogyan nem fog menni. Munkaerohiany van, ha lesz normális végzettséged, könnyebb lesz.
2018. jún. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám 60 éves, szakközepes érettségivel, nyelvtudás nélkül is mindig talál magának munkát. Volt már ruhabolti eladó, pizzériában diszpécser, lakókocsiban grillcsirke sütő, szállodában szobaasszony, újságnál hirdetésszervező, ingatlanos, munkaerő közvetítő cégnél koordinátor, jelenleg egy magán vérvizsgáló laborban dolgozik mint asszisztens. Szóval próbálkozni kell és olyan helyekre is elmenni, ami esetleg a lakóhelyedtől távolabb van (anyám is több mint 1 órát utazik irányonként a munkába).
2018. jún. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az túlzás, hogy nem értek semmihez, sokféle munkám volt már, ami az alap szakképzésemre épült és olyan is, ami egész más volt. Csak ugye huszon-harminc évesen még bárhová felvettek. Legutóbbi helyemen (irodában) a főnököm helyettese voltam, de a fizikai munkát is bírom.

Minden csodálatom a 60 éves hölgyé, nem tudom, neki hogyan sikerült, hiszen nálam sem az a gond, hogy nem keresek munkát elég széleskörűen (már nem válogatok)hanem, hogy - mint a statisztikából látszik- rá sem néznek a jelentkezésemre.

Ha nagy ritkán mégis behívnak, jönnek a célzások a koromra (hiába vagyok fiatalos).

Volt olyan, hogy pár perces interjú után szimplán közölték, hogy "ennyi pénzből úgysem tudna egyedül megélni..". Nyilván nem ez volt az ok, hanem az, hogy huszonévesekkel együtt vártam a soromra..

Másik helyen megkérdezték, hogy nem zavar-e, hogy fiatalokkal kéne együtt dolgoznom? Engem ugyan nem, de őket nyilván igen, mert persze nem hívtak vissza.

Hiába végeznék el egy tanfolyamot vagy továbbképzést, gyakorlatom azzal még nem lesz, miközben sorban állnak a fiatal pályakezdők, vagy egy-két év tapasztalattal rendelkezők, akikre legnagyobb a kereslet.

Sajna, a sor legvégén állok, már nem látok esélyt, hogy épp én lennék a kiválasztott.

2018. jún. 26. 00:13
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor külföld.
2018. jún. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen alap csinovnyikmunkákra olyat vennél fel, akinek 20 nap szabija van egy évben és ereje teljében van, vagy olyat, akinek 30 és többet beteg?


Naugye.

2018. jún. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!