Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Két osztrák Bachelor végzettsé...

Két osztrák Bachelor végzettséggel,33 évesen tapasztalat nélkül nagyon rosszak az esélyeim Magyarországon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Két bécsi diplomáról gondolom mindenkinek az jutna az eszébe, hogy juj de jó neki. Nos...most fogok végezni az egyetemeimen Bécsben (Bachelor), az egyik kommunikáció, a másik turizmus szak és az egyetemi éveim alatt EGYETLEN munkát sem találtam a szak(ok)ban... Hiába a felsőfokú német és angol nyelvtudásom, ez a munkáltatóknak nem elég. Nem egy üzenetet kaptam vissza, hogy nekik "anyanyalvi német" kell. Máshonnan azt kaptam vissza, hogy sajnálják, de a nevem rosszul mutatna (Galambosi a vezetéknevem). Teljes elkeseredettségemben a férjemmel úgy döntöttünk, hazamegyünk Magyarországra, hátha nekik nem kell "anyanyelvi német vagy angol munkavállaló". Én az egyetemet 26 évesen kezdtem, mert előtte Stewardess-ként dolgoztam folyami hajókon és a mesterszakot akkor már otthon csinálnám meg turizmus-menedzsment szakon. Mire végezni fogok, taposni fogom a 33-mat. Mi még Bécsben lakunk ezért is kérdezlek titteket: Ha hazamegyek és elvégzem a mesterszakot, lesz még esélyem a turizmus szakon belül munkát találni, ha 33 évesen nem lesz tapasztalatom?

2018. jún. 25. 21:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%

Tènyleg kèt egyik legpiackèptelenebb szakmàt kitanulni,nem is èrtem.

Lètező legrosszabb szakokat vègezted el.

Tènyleg mièrt nem mentèl inkàbb pènzügyre,alkalmazott közgàzra vagy pènzügyi matekra?

Ezekkel mehetnèl szèpen BIG4-okhoz normàlis fizukèrt ès nem 12 èv tapasztalattal kapnàl 500e nettót amire egy 2 èves múltú szoftvermèrnök huzza a szàjàt nem,hogy 12 èv tapasztalattal.

Ràadàsul tapasztalatod sincs,nem akarlak elkeseríteni de ez a meggondolatlan szak vàlasztàs plusz nem dolgoztàl nem jó ajànló levél,33 èvesen màr senior az ember sőt màr menedzserkènt dolgozik ès vagy szakértő egy tèmàban.

2018. jún. 26. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Német angol nyelvtudásod miatt találhatsz viszonylag normálisabb melót is. Nem a diplomáid miatt. Nyelvekhez minimum valami normàlisabb gazdasági végzettség lenne jó. Úgy már azt mondanàm, hogy elég jók a kilátásaid.
2018. jún. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én nem értem hogy nem találtál munkát kint, igaz országon belül mozdulni kellene, pl Dél-Tirolban rengeteg magyar dolgozik a turizmusban, persze a java kiszolgáló személyzet, de szerintem szaktudással és a nyelvvel ott is találnál előrelépési lehetőséget.

Amúgy itthon ahogy írták a nyelvtudás az aduász, menj multi céghez, ismerősöm most lett anyagbeszerző egy multinál, csak angolul kommunikál egész nap, és neki se volt más a kezében, mint a nyelvtudás, a többire megtanították és 450et keres netto.

2018. jún. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
65%
És az fel sem merül senkiben, hogy valakinek esetleg nem az az egyetlen életcélja, hogy sokat keressen? Minek menne szoftvermérnöknek, vagy big4 könyvvizsgáló céghez szétszopatni magát egy ember, ha nem érdekli az a terület? Nem mindenki olyan, hogy mindegy mit csinálok csak jól fizessen, ha egyszer őt mondjuk az idegenforgalom érdekli, miért ne helyezkedhetne el abban, miért kell érte leszólni? Hova menne nyaralni a sok agyonfizetett szoftverfejlesztő, ha nem dolgoznánk emberek a turizmusban?
2018. jún. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó angol és jó német nyelvtudással Budapesten biztos hogy találnál munkát a turizmusban.

Lehet hogy kezdetben nem manager lennél és nem bruttó 500.000-et keresnél, hanem csak bruttó 300.000-et, viszont ha a férjed is bruttó 300.000-et kapna MINIMUM, akkor abból már ketten eléldegélnétek Pesten is. Persze nem nagy lábon, de meg lehet élni. Azután ahogy telnek az évek a fizetések is szépen növekednének.


Én a helyedben a mestert nem végezném el. Szerintem túl sok pluszt nem adna...

Gondolom most 30-31 lehetsz. Inkább kezdj el már most munkát nézegetni Budapesten (profession.hu, workania, monster, Linkedin) és fogadd el az esetleges alacsonyabb fizetést ígérő, de szakmai tapasztalatot nyújtó cég ajánlatát.


Van már stewardess tapasztalod, az is több mint a semmi, mivel emberekkel foglalkoztál, ezért bekerülhetsz egy utazási irodába vagy lehetsz céges utazásszervező is akár.


A pályakezdő 23-25 évesekhez képest, akik alig mernek idegennyelven megszólalni, te előnyben leszel.


Hajrá és sok sikert kívánok neked! :)


u.i.: Ha nem gond, én szívesen venném, ha akár nekem privátban vagy akár itt, néha-néha megírnád hogy sikerült-e elhelyezkedned vagy sem. :)

2018. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
14-es teljesen igazad van! Köszönöm az értelmes válaszokat és én nem akarok milliókat keresni és nem érdekelnek azok a melók, ahol minél több pénzért minél hamarabb kiég az ember. Olyan munkát szeretnék, amit szeretek is csinálni és nem olyat, ahol 55 évesen szívinfarktusban meghalok a stressz miatt. 15-ös szólok mindenképp, ha ott tartok, csak most egy komolyabbb betegségem miatt elhúzodott a munkakeresés.
2018. nov. 12. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!