Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 27 évesen, hogy találjam meg...

27 évesen, hogy találjam meg a hivatásomat, ha eddig nem ment?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyárban dolgozom h-p-ig és ezt csak azért csinálom mert kell a pénz, de nem érzem jól magam, feszélyez a környezet.


Iskolás koromban se tudtam mi szeretnék lenni, sodródtam az árral, elkezdtem egy idegenforgalmi okjt, egy év után otthagytam mert nem akartam idegenvezető/utazási irodás lenni.


Van egy okjs logisztikus papírom, középfokú nyelvvizsgám de ez a szakma is távol áll tőlem, nem tudnék pl fuvarszervező lenni mert ott ezerfelé kell figyelni, emberekkel szemben magabiztosan érdeket érvényesíteni stb.


Mondhatni van egy kis szociális fóbiám.


Egyébként van egy feleségem és van hol laknom mégis emiatt szerencsétlennek érzem magam.


Érdekelt mindig az állatvilág, a zene, a pszichológia viszont közepes tanuló voltam (matekból épphogy átmentem) így főiskolára nem jártam soha.


Talán hétvégente eljárhatnék tanulni valamit de hogy találjam meg mi való nekem, amit élvezettel csinálnék?



2018. jún. 26. 09:53
 1/6 anonim válasza:
100%
Ember, mit szeretsz csinálni? Ezt tedd fel csak magadnak, ha pedig megvan mi az akkor keress egy olyan területet ahol hasznosítani tudod magad, ha meg nincs csinálj valami ötletes vállalkozást, de okosan a hitelekkel, mert ha nem jön be akkor a gyerekeid bánhatják a jövőven, mert nem lesz biztos anyagi háttér. Ennyit tudtam segíteni, mert nem ismerlek. Sok sikert!
2018. jún. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Persze balázska, feleség. :DDD
2018. jún. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
81%
Hát...ha más nem, menj el tanácsadóhoz. Azzal talán beljebb leszel.
2018. jún. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
90%
Szó szerint tedd fel magadnak a kérdést mivel akarok foglalkozni? Kezdj el gondolkozni a munkák között mi tetszik mi érdekel melyik ami szerunted beked való. Majd nézz utánna a kiválasztott munkának a hátrányai és az előnyei és nem munkahelyet keress, hanem szakmákat ami érdekel.
2018. jún. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
szakkepesites.hu -ról másold át az összes szakmát jegyzettömbbe/wordbe ; utána sorozatosan töröld ki, amit úgy érzed, nem neked való; és folyamatosan szűkítgesd le a kört, és amelyik foglalkozásnál van olyan, amit jobban magadhoz illőnek találsz, azt amelyiknél van jobbanillő, töröld ki. Meg az okj-khez hasonló egyetemi/foszkos képzéseket is nézhetsz. Plusz, miben vagy jó, és mit csinálsz szívesen, és mi a hobbid ? Tűröd -e a monotonitást, szeretnél-e inkább sok emberrel együtt dolgozni, vagy inkább egyedül árut szállítanál, vagy zenélnél, vagy színházat berendeznél; vagy akár sima házat; vagy jelmezeket, plakátokat, logókat terveznél, szerenél valamit pl mosógép, kocsi, villany, gáz, vízvezeték; állatokkal, növényekkel foglalkoznál-e inkább, könyveket fordítanál le, vagy esetleg tolmácskodnál; vagy tanítanál-e bármit akár kutyakiképzést, vagy informatikát, vagy mittomén pl portán üldögélnél, és kiadnád a kulcsokat, vagy rendezvényeket szerveznél, ruhákat terveznél, táncolnál, pincérkednél, főznél-sütnél szakácskodnál cukrászkodnál; vagy valami tv-s, rádiós dologgal foglalnád el magad, pl riporter, vagy kamerabeállító, vagy hírolvasó, vagy akár vetélkedővezető; vagy mittomén eladnál autókat, vagy lefestenéd a házakat, vagy tetőt fednél, vagy új kocsikat terveznél esetleg, vagy vonatot vezetnél vagy buszt, vagy sportot kommentálnál; vagy nemtom, lehet, hogy kéne neked egy saját vállalkozás. Egyszer valaki mondta, hogy rájött, hogy nem megy neki ez a "beosztott"-szerep; úgyhogy fogta azt asszem valami informatikai céget alapított, meg olyat is tudok, aki pénzügyit. Ott összeállt pár barát, és onnan indult el. Ja de amúgy most jut eszembe, utat is lehet burkolni pl, meg ilyen egyéb közlekedési dolgokkal foglalkozni. Kressz-oktatás; vagy valamilyen edző, akár ilyen zumbás oktató, vagy ilyen fitness-es; vagy masszőrködés, fodrászkodás, szobrászkodás; járműtervezés, vagy nemtom ilyen játszóterek biztonságossá tétele és játéktervezés, vagy más játékok tesztelése; vagy valaki pl ilyen kertépítészeti műemlékvédő vagy mi; meg mittudomén.
2018. jún. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Állatvilág: állatkerti gondozó vagy mondjuk erdész? Esetleg kisállat kereskedés? Kutyakiskola? Lovarda?


Zene:

Koncertszervező?, Színházi háttérember? (pl. hangosítás, kellékes stb)


Pszichológia:

Elég sok lélekgyógyászati ágazat létezik, akár elkezdhetnéd valamelyiket. Vannak belőle OKJ-s képzések is (persze itt most nem ezekre a spiritiszta kuruzslókra gondolok).

2018. jún. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!