Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kiírt az orvos táppénzre de...

Kiírt az orvos táppénzre de az egyik munkatársam meglátott az utcán, joga van árulkodni a főnökségnek?

Figyelt kérdés

3 napra kiírt az orvos mert valami fertőző torokgyulladásom van. Ma éppen a boltba mentem ebédre bevásárolni, amikor meglátott az egyik munkatársam , hogy vásárolok éppen.


Nem telt el 2 óra és már azt hallom vissza a munkahelyemről, hogy nem is vagyok beteg nem akarok dolgozni stb. Most mi tiltja azt , hogy én betegség alatt ne mehessek el a boltba élelmiszert vásárolni? Nem érzem szükségét , hogy most részletesen bárkinek is beszámoljak arról, hogy éppen mi a bajom.


32/N


2018. jún. 26. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
A táppénzes papír. Azon ott van, kijárhatsz e és ha igen, mikor. Nem fekvők 9-12 között mehettek ki régen, ma nem tudom hogy van. 8 éve nem voltam táppénzen.
2018. jún. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Orvoshoz is mehettél éppen, nem törött gerinccel írtak ki táppénzre. :P
2018. jún. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos arról ad igazolást, hogy munkaképes vagy-e vagy sem. Az, hogy lementél egy közértbe vagy patikába teljesen természetes, ezért egy szava nem lehet senkinek sem.
2018. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Persze, joga van és a legtöbb ilyen kolléga ki is használja ezt.


Sajnos már elkönyveltek téged, így felesleges magyarázkodnod - legközelebb táppénz alatt inkább maradj otthon és rendelj pizzát, mert senkit sem érdekel, hogy miért mászkálsz, hanem csak az, hogy tudsz mászkálni, így szerintük dolgozni is alkalmas vagy....

2018. jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Az első válaszadótól kérdezném, hogy bár tudom ,hogy nem te rendelted el a régebben 9-12 óráig tartó "kijárást", de te érted annak a lényegét? Ha orvoshoz mész és délután rendel?

Ha éhes vagy és nem kötelezhetnek rá, hogy rendelj, mert az indokolatlan többletköltséggel jrá a számodra?

Ha a gyógyszertárba mész?

Ha valaki fertőző beteg, akkor az fertőz délelőtt is, meg este is.

Csak épp nem mindegy, hogy egy szájmaszkba berongyolok az Aldiba, vagy beülök a kollégák közé 8+ órára.

2018. jún. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Elképesztő, hogy táppénzen vagy és nem akarsz éhen halni! :-)
2018. jún. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Ezeket a hülyeségeket hunnan veszitek?

Az orvos keresőképtelen állományba vett. Ez van rajta a papírkádon, nem az, hogy szobafogságban vagy!

2018. jún. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

V. pont

Fekvőbeteg.....................Járóbeteg................

Kijárhat: .........tól, ..........ig.

2018. jún. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

1

Tudom hogy nincs sok értelme, de volt amikor jártak ellenőrök, ha nem voltál otthon, ugrott a tp.

De ha valaki lázas, fekvőbeteg-az ne kolbászoljon.

jóóóó, ez régen volt

2018. jún. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

Nekem a karom "állt be", injekciózták. Attól még voltam a játszótéren, a boltban... De a munkakörömhöz mind a két kezemre szükségem volt, tehát a munkámat ettől függetlenül nem tudtam ellátni, hogy ültem a homokozó szélén.


Az már gond lett volna, ha kosárlabdameccsen, mint játékos láttak volna meg. :)

2018. jún. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!