Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatóm nem adja ki a...

A munkáltatóm nem adja ki a bérpapíromat arra hivatkozva, hogy lekéstem az átvételi időpontot. Szerintük volt elég időm rá, majd következő hónapban megkapom. Hova fordulhatok panasszal?

Figyelt kérdés
2 hét szabadságon voltam, majd visszatértemkor éjszakás voltam. Az első adandó alkalommal kerestem őket személyesen.
2018. jún. 28. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Én még ilyet nem hallottam, hogy csak szabott időben adják ki, és aki lekési, az nem kapja meg.

Annak mi értelme, hogy a bérszámfejtő Zsuzsika egy hónapig őrizgeti a fiókjában, ahelyett, hogy odaadná neked, amikor megjelensz?

Más kérdés, hogy mit veszítesz, ha egy hónappal később kapod meg. Ha egyébként szívesen vagy azon a munkahelyen, ill. nehéz lenne másikat találni, és nem néz ki úgy, mintha bármivel visszaéltek volna, akkor én hagynám a csodába. Következő hónapban átvenném és elkönyvelném, hogy nagy az Isten állatkertje.

Ha viszont panaszt akarsz tenni, én első körben a munkaügyi felügyelőséget javaslom. Ha ők nem illetékesek, akkor biztos tudni fogják, ki az illetékes. Ha viszont emiatt konfliktusba kerülsz a munkáltatóddal, esélyes, hogy keresnek ürügyet arra, hogy kirúgjanak. Mérlegeld, megéri-e.

2018. jún. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A munkaügyhöz tök felesleges menni sajnos.

Nem csinálnak semmit.

Férjem felmondott január 2.-án próbaidő alatt, január 29-én írásban jeleztünk a munkaügyi felügyelőségnek, hogy nem kapta meg a kilépő papírjait (amit ugye 5 napon belül kellene...).

Kaptunk egy értesítést, miután rájuk telefonáltam február közepén, hogy mi van, jött egy levél, hogy vizsgálják az ügyet, de több lesz, mint 30 nap. Március 30-án fogják lezárni. Na, a mai napig nem jött tőlük semmi.


SZóval mezei állampolgárként tök felesleges a munkaügyhöz fordulni...


Ha amúgy normális a munkahely, akkor várd ki a következő hónapot, ha nem, mondj fel.

2018. jún. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
esküszöm ezen nevettem. jót trollkodtál ma is
2018. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, már csak az hiányzik, hogy addig nincs pénz se, úgy lenne teljes a sztori :)
2018. jún. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:
Köteles kiadni és ha nincs más postáznia kell.
2018. jún. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!