Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány napot szoktak a diákok...

Hány napot szoktak a diákok dolgozni egy héten vagy hónapban? És mennyi fizetéssel, hogy?

Figyelt kérdés

2018. júl. 1. 13:04
 1/3 Metionin ***** válasza:
60%

Amennyit tudnak/akarnak. Ezt lehetetlen így megválaszolni, nem mindegy hogy milyen suliba jár, ha egyetemre akkor milyen szakra, na meg hogy miért dolgozik (gyűjt valamire vagy létszükséglet). Nyilván aki tanfolyamra jár vagy olyan szakközépbe ahol kevés óra van vagy nincs minden nap, az többet tud dolgozni mint az akinek délutánig órája meg faktja van. Egyetemistáknak sem mindegy hogy mikor és hány órájuk van, stb. Plusz az indok: ha valakinek csak olyasmire kell a pénz hogy kell egy új telefon vagy pár új ruha, nyaralás, azok inkább nyáron dolgoznak és náluk nem játszik ha sok a tanulnivaló, akkor nem mennek és kész. Akinek meg ezen múlik a lakhatása, tanulmányai, az inkább megy és ha teheti a gép mellett tanul a gyárban.

Fizetés: az alap órabér a minimál órabér annyi különbséggel hogy ebből csak az adót vonják, a tb-t meg a nyugdíj cuccot nem. Most nem tudom mennyi, 733 volt tavaly azt hiszem (450 amikor kezdtema diákmelót, úristen :D). A speckó munkák amihez nyelv kell meg hasonló, azoknál az órabér is magasabb de az ilyen gyáriaknál mindig az alap van. Ahány napot megy az ember, annyit fizetnek. Emlékszem, sokan még betegen is mentünk pont emiatt.

2018. júl. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én gyában dolgoztam, annyit amennyit mindenki... napi 8 órát június végén párnapot, júliust teljesen, augusztusban pár napot.
2018. júl. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , tényleg segitett , és megy a + fej:)
2018. júl. 1. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!