Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Attól hogy manapság ez meg az...

Attól hogy manapság ez meg az a diploma kelendő, lehetséges hogy 10-20 év múlva már fordul a kocka?

Figyelt kérdés
Manapság ugye egy atlagos IT-s vagy villamos/gepeszmernok, illetve pénzügyes könnyen, magas fizetéssel is el tud helyezkedni. Ti mennyi esélyt láttok arra, hogy néhány évtized múlva ezek közül egyes szakok bekerulnek a nem könnyű velük elhelyezkedni szakok közé? Én erre kevés esélyt látok az automatizálás, illetve a szakok matekorientalsaguk miatt de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Szerintem egy vegyész vagy közlekedésmernoki is nehéz szaknak számít, mégsem kapkodnak utánuk. Lehet hogy idővel ezeket is elkezdik keresni? Mennyire lehet előre látni a jövőbe?
2018. júl. 2. 01:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Persze a legjobbak mindig elfognak tudni helyezkedni, de maradjunk az átlagos színvonalú szakembereknel
2018. júl. 2. 01:24
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Soha nem fog,mert IT fejlődik plusz automatizàlàs vègett egyre több szakember kell,na most mivel egyre több dolgot automatizálnak és szakember hiány van egyre több ember kell,kevesen mennek infósnak,villamosmérnöknek,hiányt meg nem tudjàk pòtolni.

Soha nem lesz telitett.

2018. júl. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kelendő lesz csak naprakésznek kell lenni a tudásodnak. pl az IT eléggé másképp nézett ki 10-20 éve mint ma, a gépészet már egy kicsit időtállóbb dolog, de ott is fejlődni kell.
2018. júl. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 soha nem mondd hogy soha. Magát a folyamatautomatizálást is egyre több esetben szoftver végzi, gépi tanulásos módszerrel, vannak framework-ök amiben egy mezei user egész business software suite-ot kattintgat össze magának stb.

Nincs olyan szakma ami garantálná hogy 20 év múlva is piacképes leszel, de nyilván az sem megoldás, hogy akkor nem tanulsz/dolgozol semmit. El kell indulni az alapján, hogy ma mi az ami hasznos, aztán késznek kell lenni váltani ha eljön az idő.


Nagyon sokan (főleg fiatalok,) úgy gondolnak a diplomára, hogy na akkor ez megvan és innentől "kész vagyok," ez gyártani fog nekem életem végéig havi 2.5X minimálbért, de ez nem így működik. A diploma csak egy előfeltétel, hogy elindulhass megkeresni az első melódat, onnantól minden rajtad múlik.

2018. júl. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es erre mondom,hogy rám mint fejlesztőre mindig szükség lesz,pont ezért mentem erre a szakmára bevallom,plusz az innováció is,de a pénz 80%-ot tett a lattba.

És megint igazad van diploma csak egy plusz,de kell még egy rahedli dolog soft skillek,kommunikáció,tervezési készség,karrierizmus,munkád mindenek felett(igen egy szinten kell,hogy ha érvényesülni akarsz).

2018. júl. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 én is fejlesztő vagyok/voltam, per pillanat többek között folyamat-automatizálással is foglalkozok, ezért is mondom hogy még mi sem lehetünk biztosak, hacsak nem 5 éved van már csak a nyugdíjig.

Csak hogy a legextrémebb esetet mondjam: ha valaha eljutunk az emberi szintű általános MI-hez, az a programozókat ugyanúgy ki fogja váltani mint minden más (szellemi) munkát. Ez persze most még nagyon távolinak tűnik, de ki tudja hol tartanak már a Google laborjaiban :)

2018. júl. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az a diploma, amit most megszerzel, 10-20 év múlva már nem lesz piacképes, mert extrém esetben eltűnik az a tudományág, amit megtanultál. Viszont 20 év múlva már rég nem a diplomáddal, hanem a végzés óta megszerzett tudásoddal fogsz házalni, ha munkát keresel.
2018. júl. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!