Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alkalmi munkavállaló felmondás?

Alkalmi munkavállaló felmondás?

Figyelt kérdés
Ideiglenesen keresek állást, és lehet összejönne egy alkalmi lehetőség, bejelentve stb. Viszont az alkalmi munkavállalói viszonynál hogyan van a felmondási, próbaidő ha egyáltalán létezik? Nekem ez új
2018. júl. 10. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Alkalmi munkava esetén csak napi bejelentés van, vagyis csak azokra a napokra van szerződésed, amin dolgozol. Előre maximum 5 napra jelenthet be a munkáltató. Mivel csak 1000 Ft járulékot fizet utánad/nap,így se nyuba, se tb nincs fizetve, tehát az így ledolgozott idő nem számít majd a nyugdíj áll, illetve tb-d sincs rendezve, azt magad után kell fizetni és 7320 Ft havonta.

Alkalmi munkásként simán mondhatod, hogy holnap akkor nem jössz. Tehát nincs se próbaidő, se felmondási semmi. Jelenléti ívet legyen, meg a pénzed kapd meg. Kb ennyi.

2018. júl. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Mivel csak 1000 Ft járulékot fizet utánad/nap,így se nyuba, se tb nincs fizetve, tehát az így ledolgozott idő nem számít majd a nyugdíj áll, illetve tb-d sincs rendezve, azt magad után kell fizetni és 7320 Ft havonta."


ez biztos? gy nem éri meg

2018. júl. 10. 13:28
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Persze, hogy nem éri meg!

Ez regisztrált munkanélkülinek meg nyugdíjasnak való!

2018. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%

Mzg és turisztikai idénymunka esetén 500, alkalmi munka esetén 1000 ft ( kiv: filmipari statiszta, ott 3000 ft/ nap ) a foglalkoztató által fizetett járulék.


A munkavállaló NEM biztosított, a járulék csak nyugellátásra és baleseti eü ellátásra jogosítja.


Az SZJA keretösszeg 2018-ban 8255 ft ( szakképzettséget igénylő mkör esetén 10.790 ft.

Tehát, ha a napi bér ez alatt van, nincs sem szja bevallási, sem szja fizetési kötelezettség utána.

2018. júl. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%

Jaigen, a 7320-at persze neked kell fizetni havonta ( mivel nem biztositott jogviszony az alkalmi m.).


Felmondani pedig nem kell, napi bejelentés van.

2018. júl. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36%

Én napi 10500-at kaptam, 15 napot dolgoztam, majd 4 napi pihi és kövi 15 nap. Találtam állást erre majdnem fele a bruttóm, mint alkalmival a nettóm.


73 éves koromat (2019-tól 73! férfi átlagéletkor 74 év!) nem hiszem, hogy megélem, másrészről mire oda kerülnék felemelik a korhatárt 80 fölé, mi már nem kapunk nyugdíjat!

2018. júl. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!