Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak szerintem nincs rendben...

Csak szerintem nincs rendben a programozói szakma?

Figyelt kérdés
A csapból is az folyik, hogy hogy x ezer fejlesztő hiányzik, 400 ezer a kezdőfizu, csupa móka és kacagás, ingyenkávé, játékszoba stb. Ezzel szemben a valóság teljesen más. Nem elég hogy évekig tanulja az ember (jó esetben szeretettel), majd egyetemre megy, ez még csak a kezdet. Ha egyetem mellett nem tanulod magadnak olyan szinten, mintha egy másik egyetemet végeznél, akkor diplomaosztás után mehetsz a mekibe. De ez sem elég. Tudd a legújabb technológiát, hiába tanítják neked az ország legjobb egyetemein ugyanannak a 10 éves változatát. Ismerj minden egyebet, amiről a tanulmányaid során még csak nem is olvastál. És ha mindez megvan, akkor keress munkát. Ekkor látja az ember, hogy a technológiák, keretrendszerek, és nyelvek, amiket ismer mennyire kevesek (hadd éljek egy leegyszerűsített példával: ismered a javat és a gitet, a hírdetések pedig olyat keresnek aki vagy c#-os és git-es vagy javas és svn-es). És ha netán sikerül találnod egy helyet, akkor is 4-5 hét mire kiderül, hogy felvesznek-e vagy sem. 4-5 hét! Ennyire van munkaerőhiány.. De ha mindezeken túl vagy, akkor találsz egy helyet ahova felvesznek, nem kevesebb mint kb 10%-kal több bérért mint egy szakmunkás (vagy fele annyiért mint amennyiért a haverod angliában mosogat, amelyik jobban tetszik). Elvagy vígan, amíg meg nem elégeled, és keresel más helyet. Ekkor jössz rá, hogy azalatt a két év alatt folyamatosan tanulnod kellett volna napi 8+ óra mellett, mert sehova nem fogsz kelleni. És ha leélted az életed egy részét így, akkor jössz rá, hogy ha nem vagy középvezető valahol 35 év felett, akkor érdemes másban keresni a megélhetési lehetőséget nyugdíjig. És az olyan marha jó szakma? Én nagyon szeretem, de kezdek kiábrándulni belőle. Mit látok vagy csinálok rosszul? Ki hogy látja?

2018. júl. 11. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Valamit rosszul csinálsz mert az én programozó barátaim szarrá keresik magukat.
2018. júl. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Jah én is több mint 10 éve vagyok benne és nettó 400 körül keresek caffetériával. (teljesen fehéren)

Magyarországi fizetésekhez képest egyáltalán nem rossz, de valszeg 2x ennyit kereshetnék máshol a tudásommal.

Viszont majdnem 100%-osan itthonról dolgozhatok vidékről. Ez most számomra sokat számít.


Szóval, igazából erről én tehetek, én tudnék változtatni rajta. Szerintem nálad is így van. Ha nem tetszik, változtass!

2018. júl. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Az a baj, hogy amikor a szoftverfejlesztők fizetéséről van szó, mindenki csak a dollárjeleket kezdi látni, és abba nem gondol bele, hogy emögött kell lennie egy erős tudásnak, és nem hátrány szeretni sem azt, amit csinálsz. Lehet, hogy szakmunkásként is jól lehet ma már keresni, csak az más jellegű munka, nem mindenkinek való, én pl. biztosan jobban szeretek szoftvert fejleszteni, mint hogy elmenjek burkolni. Ráadásul a jó fejlesztők idővel sokkal több pénzt is tudnak keresni.


Ma is rengetegen jönnek ki az egyetemről, valahogy elvégzik, de szar fejlesztők lesznek, és akkor csodálkoznak, hogy-hogy nem gazdagok még. Nem mindent tanít meg az egyetem, csak egy alapot ad, ami nem rossz. Nekem is volt olyan évfolyamtársam, aki bevallottan azért jött, mert hallotta, hogy ebben milyen jó pénz van, de amúgy köze nem volt hozzá. Őt a következő félévben már nem is láttam, annyira gyenge volt a srác.


Egyébként az új technológiák könnyen tanulhatók, ha megfelelő alapod van hozzá. Meg azért nézzük meg, hogy pl. a C, C++ mennyire idősek, és még mindig a fénykorukat élik, de a JAVA sem egy vadi új nyelv, és egyáltalán nincs kihalófélben. JAVA után nem nagy dolog beletanulni a C#-ba, és fordítva. Ugyanígy, ha ismersz egy verziókezelőt, akkor nem fog akkora nagy problémát jelenteni megtanulni egy újat. De egy tök új nyelvet megérteni sem lehet akkora nagy probléma, ha már 1-2-vel találkoztál.


Az, hogy mennyi idő alatt vesznek fel, nincs összefüggésben azzal, hogy munkaerőhiány van. Attól, hogy kell az ember, nem fogja senki felvenni az első balfácánt, aki bejelentkezik. Azt gondolom, hogy ilyen munkaerőhiányos helyzetben még jobban meg kell válogatni az embereket, mert hatalmas veszteség, ha próbaidő alatt 1-2 hónapot elcsesznek a semmire, utána meg kereshetik az újabb embert.


Ha valahol tapasztalatot szerzel, utána az az általános, hogy a következő helyre már könnyebben be tudsz jutni. Nem tudom, hol találkoztál ilyennel, hogy sehova nem kellesz, a tapasztalat az tapasztalat, és nagyon sokat nyom a megítélésedben.

2018. júl. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Ez a szakma tipikusan az, ami csak keveseknek való. Ehhez rajongás és hatalmas "kockaság" kell. Tehát attól még hogy jól fizet és hiány van belőlük - itt megjegyezném, hogy ez esetben is a NAGYON JÓ / JÓ szakemberből van hiány - nem való mindenkinek.

Az informatika amúgy is az a terület, ahol főleg magától és gyakorlat / tapasztalat útján tanulja meg az ember a dolgokat. Magyarán hatalmas önszorgalom vagy / és szakmai iránti rajongás szükséges.

Könyvekből és tanfolyamokból igazán jól soha nem fogod tudni megtanulni ezt.

Egyébként nem véletlenül ajánlják, hogy menjenek az emberek jó kétkezi szakembernek, tehát ácsnak, villanyszerelőnek, burkolónak, kőművesnek stb. Mert ezekből tényleg óriási hiány van (főleg ez esetben is a jó szakemberből)!

2018. júl. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell a programozó? Szerinted nincs hiány?


Rengeteg project azért nem indult el, mert nem tudnak időben hozzáértő programozókat találni. Vannak olyan cégek ahol hónapokon át keresik a megfelelő emberek és a végén csak azért adják fel mert nincs megfelelő munkaerő.



Engem már egyetem első éve óta folyamatosan megkeresnek a HResek és mindig elakarnak valamilyen interjúra rángatni :)


És ... Igen, az egyetem nem a programozás megtanítására szolgál hanem az alapok megadására. Én már egyetem elkezdése előtt junior közeli szinten voltam és rég olyan dolgokat csináltam amit a csoporttársaim, csak évek mulva de elmentem a papírért és a mérnöki alapokért.


"Mit látok vagy csinálok rosszul? "


Az nem tudom. Nem ismerlek, de ebben az esetben benned van a hiba nem a szakmában. Minden ismerősöm jól el van. Persze nem mindenki fog 500-800 nettót keresni programozóként. Az átlag kevesebbet visz haza és van egy alsó réteg, aki küszköd mint te, de ez nem az egész szakmára igaz.


Az meg nem baj, hogy rengeteget kell dolgozni egyetem előtt, mellett és után. Ha könnyű lenne 500 nettót haza vinni, akkor mindenki azt csinálná. Meg persze ez sok embernek szórakozás és akkor is ezt csinálná ha nem kapna érte pénzt...


Ha nem gondolod így rossz helyen vagy.

2018. júl. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!