Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nincs munkaszerződés és...

Nincs munkaszerződés és bejelentve sem vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már írtam ki nemrég egy kérdést ezzel kapcsolatban de talán így pontosabban fogalmazok, tehát kb egy hónapja dolgozok de nem írtunk alá munkaszerződést, azt mondta bejelent naponta de most néztem meg az ügyfélkapun és nem vagyok bejelentve. De a jelenléti ívet mindig kitoltom és azt mondta ha ellenőrzés van azt mutassam meg, Nekem ebből lehet bármi bajom? Ha fel akarok mondani van felmondási idő? Nem értek most semmit :/
2018. júl. 12. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
A nyugdíjalapodba se számít bele, egészségbiztosításod sincs - hagyd ott! Csak az első fizetésedet várd meg. Milyen jogszerű felmosási időről beszélsz, mikor az egész foglalkoztatásod jogszerűtlen?
2018. júl. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A másik kérdésednél is leírták, hogy egyszerűsített foglalkoztatásban vagy, és ilyen esetben nem szükséges munkaszerződést kötni, bőven elég a jelenléti ív töltése, ahogy a munkáltatód is mondja. Bajod nem lesz belőle, mert ez így teljesen szabályos.


Az, hogy nem látod az ügyfélkapun a bejelentést, teljesen normális, ugyanis ott biztosítási jogviszonyokat látsz csak, egyszerűsített foglalkoztatást nem. Bármilyen egyéb adatot a járulékkivonatodban fogsz látni majd a tárgyhót követő 12-e után valamikor (inkább a hónap második felében), ugyanis a bevallást eddig köteles beadni a foglalkoztató.


Felmondási idő nem értelmezett egyszerűsített foglalkoztatás esetén, ugyanis az nem munkaviszony. Ha egyszer csak úgy döntesz vagy te vagy a munkáltató, hogy már nem akartok együtt dolgozni, akkor kész.

2018. júl. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%
Persze ha egész hónapban dolgozol, akkor nem jelenthet be minden nap szabályosan, mert havi 15 nap engedélyezett, de egész évre vetítve is max. 90 nap. Ezt azzal szokták kijátszani, hogy több cégbe jelentenek be felváltva, ez így egyébként jogszerű.
2018. júl. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!