Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó tanulóként rossz döntés...

Jó tanulóként rossz döntés lenne nyomozói pályára menni? Vagy keressek inkább valami mást?

Figyelt kérdés
Most leszek végzős a megyém egyik legjobb gimnáziumában és eléggé jó tanuló vagyok, majdnem mindenből ötös. A gondom éppen ez, mert sok minden érdekel és kb mindenhova fel is vennének majd az eddigi eredményeim alapján, valamint abban is biztos vagyok, hogy az érettségim is nagyon jó lesz a képességeim alapján. Érdekelne a pszichiáter vagy az idegsebész, de azt nem tudom, hogy most 4-es kémiával ehhez sikerülne-e az 5-ös érettségi valamint elég lenne-e a felvételihez. Ezen kívül még valamilyen business vagy manageri állás is tetszik,valamint a bűnügyi nyomozói/igazgatói állás is érdekes, erre ugye ott a közszolgálati egyetem. Szeretném ha lenne kihívás a munkámban és felelősség, így a bűnügy jónak tűnik, de félek hogy azt éreznem, hogy "elvesztegetem" a tehetségem és a tudásom, mert ugye ez mégis rendőri állás, és hát elég sokan vannak ott akik nem a leginteligensebbek közé tartoznak:/ Ti mit gondoltok erről, érdemes lenne, nem vesztegetném el a lehetőségeim?

2018. júl. 16. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Az biztos munkahely lenne. Még az orvosi is neked való ha emelt kémiát raksz le nem középszintet mert az nem elég. Aztán nyomozóként sok év tapasztalattal elég szépen meglehet élni és mindig kell rendőr ráadásul vezető lennél nem járőr. Vagánykodni lehet hogy pszihológus vagy meg ilyen barom szakmák csak a vége hogy eladó vagy a mekiben inkább a biztos vezetá állás szerintem. Persze én kicsit későn kaptam észbe (24) évesen de tanulni kell és olyat ami nem divat hanem hasznos
2018. júl. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, pszichológus biztos nem, az szerintem sem biztos szakma, én a pszichiáterre gondoltam, amit az orvosin tanítanak és az agy betegségeivel foglalkozik:) És valamilyen business, vagy business manager pályáról mi a véleményetek?
2018. júl. 16. 22:52
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

mindenki ott van nagyon telített

ha informatika megy info szak klisé de működik tényleg lehet munkát találni (nekem nehéz lenne de lehet neked megy)

meg orvosin plasztikai sebésznek szakosodni az tuti milliókat keres csak kb minimum 30 34 leszel mire úgy elindul a dolog és akkor nagyon jól tanulsz és bejön minden inkább 40 mire saját műtőd lenne

2018. júl. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csinálj egy személyiségtesztet és az eredményeket nézd össze azokkal a helyekkel ahova mennél, akkor talàn kapsz egy érdekesebb képet, melyik pálya illik hozzád a legjobban.
2018. júl. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, sok egyetemre elmentem a nyílt napra, meg kértem a tanulmányin tantárgylistát, és ezek alapján választottam. Az Államigazgatási Főiskolát választottam, mert az volt a leginkább multidiszciplináris, és tényleg végig érdekelt a suli. Az a diploma is jogosít nyomozói munkakörre.
2018. júl. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!